iPhone 4 a chybne podsvietenie

Domov Diskusné Fóra Pomoc: iPad, iPhone, iPod, iTunes iPhone 4 a chybne podsvietenie

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 43 )
  • Autor
    Príspevky
  • #79167
    mahomo
    Účastník (Participant)

    Zdravim,

    presiel som z iPhone 3G na 3GS a uz som neodolal a ostatny tyzden som si zadovazil novy kusok iPhone 4.

    Ale zarazila ma jedna vec a to hlavne najlepsia cast, na ktoru si ja neskutocne potrpim a to displej. Vsimol som si to vecer, ked si clovek sadne a chce si co to popozerat a nechce sa mu uz sediet za MBP.

    Vec sa ma tak, ze ked sa mi jas automaticky (alebo manualne) stlmi tak v hornej pravej casti mi jasne vidno na bledom pozadi, nalavo od baterie nedostacujuce podsvietenie.

    Podotykam, ze som to nasiel pri beznom pouzivani a az potom som podrobne skusal redukovat a zvysovat brightness v tmavom prostredi.

    Snazil som sa to aj odfotit, ale nie je to tak dobre viditelne ako v reali, ale predsa tam cosi vidno.

    Mne osobne to normalne nepride, tak sa chcem spytat, ci to mate viaceri alebo nie.

    Prikladam aj fotky a dakujem za reakcie.

    Normalne ma to vytocilo :(

    DSC_1553.JPG

    http://cl.ly/1n063p0B201N2W251j2s

    #274813
    Anonymný
    Neaktívny

    Nerovnomerne podsvieteny displej, daj si to na reklamaciu, hlavne pokial ho mas len par dni.

    #274820
    mahomo
    Účastník (Participant)

    no mam ho asi dva tyzdne, len dufam, ze v orange mi nebudu robit problemy, kedze ho bral niekto iny ako ja :D

    #274836
    iTuxx
    Moderátor

    v orindzi za to robia problemy, pokial nemas splnomocnenie. Preto sa orindzovske funglovky neoplatia kupovat lebo zaruka hned prestava platit.

    #274850
    mahomo
    Účastník (Participant)

    no splnomocnenie nemam, ale kupno predajnu zmluvu by som mal mat, tak snad bude stacit.

    mozno bude stacit, ze mam u nich fibernet nejake tie roky a nebudu robit problemy :D

    i ked nechapem, preco robia problemy, ked clovek pride so zarucnym listom.

    #274881
    raul
    Moderátor

    mahomo: niekedy su problemy, niekedy nie.. Ak by boli, treba poprosit predajcu, nech to vyreklamuje, alebo nech ti da splnomocnenie na reklmaciu toho konkretneho modelu (seriover cislo atd)…

    #274895
    mahomo
    Účastník (Participant)

    no som zvedavy ako pochodim.

    najlepsie by bolo, keby mi dali na predajni kus za kus, ale to sa asi nestane, kedze sme na slovensku :)

    #274897
    Anonymný
    Neaktívny

    Poslu ta do haja, reklamaciu ti ani nezoberu. Ludia sa nikdy nepoucia a kupuju telefony bez zaruky z Orange.

    #275090
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    myslim ze by uplne stacilo “pohrozit” obchodnou inspekciou. Reklamacia tovaru nieje podla zakona (pokial viem) nijak viazana na osobu kupcu.

    #275096
    murriik
    Účastník (Participant)

    @johny1984 – jáj, takže bloknuté zariadenie z T Mobilu by bolo lepšie riešenie než zariadenie z Orangeu? Alebo sa zaviazať? ha – ha

    Kto nie je bulo, ten záruku to vychytá, však keď má poškodené zariadenie v jednej ruke a záručný list v druhej, tak si myslím že fakt, že zariadenie bolo vybraté niekým iným, príp. v inom meste je irelevantný.

    Inak mahomo, viem si predstaviť ako to človeka dokáže vytočiť :-x Snáď ho vyreklamuješ v poriadku.

    #275109
    mahomo
    Účastník (Participant)

    no vcera som sa pytal priamo v orangei (aj som im hovoril, aky mam problem, len nemal som este urobenu zalohu a odstranene data etc.), co mi treba na reklamaciu, ze staci zariadenie a zarucny list.

    dnes som volal na linku orange a vysvetlil som im moj problem, no povedal som im, ze telefon je brany na firmu a mne bol prideleny.

    otazka bola ci ho mozem reklamovat ja, ked mam mobil a zarucny list a odpoved bola NIE NEMOZEM.

    Pred chvilkou som volal opaet a uz som uviedol pravdu ako sa veci maju, ze telefon bol kupovany na niekoho ineho, od ktoreho som si ho ja odkupil a bohuzial ho nemozem reklamovat ja, ale iba clovek na ktoreho je napisany, alebo dat si naozaj notarsky overit splnomocnenie a s tymto manipulovat, i ked mily orange moze aj toto v klude este napadnut v nejakych pripadoch.

    tmobile blokuje iphone a orange robi problemy s reklamaciou. no je to naozaj loteria tato kupa. clovek si chce dopriat, urobit radost a chyti vadny kus a musi riesit problemy nie len s iphoneom ale aj orangeom.

    tak dufam, ze clovek od ktoreho som ho kupil bude ochotny, a ze ked sa vybavi reklamacia, tak budu kontaktovat mna (snad s tymto orange nebude mat uz problem, kedze mam aspon fibernet od nich nejake tie roky :D ) a nie povodneho majitela :D

    2 murriik: mna to nevytocilo, skor sklamalo az nasr@lo :)

    2 sleepwalk3r: bohuzial to pohrozenie by nepomohlo, lebo su to ich pravidla a my s tym nic neurobime.

    bol uplne novocky, krabica vo folii, neposkvrneny kym som si ho nerozbalil, a to som si uz aj ochranne folie na neho kupil a nalepil a teraz totoka!!!

    niekedy uz aj rozmyslam ci zostat aj nadalej verny apple, lebo uz ma to nebavi riesit tieto problemy s displejmi ci podsvietenim.

    cize do buducna, pokial niekto bude predavat iphoney z orange, tak nech ma aj rovno nachystane a potvrdene splnomocnenie od notara (je to za cca 1.50-2.00 Eura), aby zbytocne nebol otravovany kupujucim :D

    Usetri to cas a starosti obom.

    Som zvedavy co vybavim a kolko im to bude trvat.

    #275141
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    @mahomo
    pokial viem tak este stale su zakony statu nadradene pravidlam korporacii (aspon navonok to stale tak vyzera). No a obciansky zakonnik je sucastou slovenskej legislativy a teda mas narok na 2 rocnu zaruku bez ohladu na to kto tovar kupoval.
    Len by asi bolo treba nastudovat paragrafy a flusnut im to rovno do xsichtu

    #283289
    mahomo
    Účastník (Participant)

    tak konecne pred tyzdnom som dal iphone na reklamaciu a dnes som si bol po swap modul, no zacinam mat pocit, ze ten kvazi novy iphone ma zase problem so silent buttonom, lebo mi pride az moc citlivy na moj jemny muzsky dotyk, niekedy mi ho staci posunut o jednu tretinu a uz prechadza do silent rezimu.

    no teraz moja otazka na vas vsetkych, ktori vlastnite iphone 4, je to normalne s tymto buttonom alebo nie? podla mna nie.

    uz ma to naozaj nebavi si kupovat apple stuff, vybalit ho z krabice a zistit ze moj kus ma uzasnu feature :(

    ci uz vadne podsvietenie, display bleeding alebo problem s tlacidlom.

    #283299
    Risko
    Účastník (Participant)

    To s príliš citlivým tlačidlom je stará známa vec u iPhonov. Po dlhšom používaní sa to proste ‘rozhejgá’. Aspoň že iP4 už nemá to tlačítko vysunuté von až tak ako predchodcovia takže sa podstatne znižuje šanca že sa zapne/vypne silent vo vrecku, čo dokáže v určitých situáciach poriadne na*rať.

    #283301
    mahomo
    Účastník (Participant)

    jj, viem, len som si myslel ze u iPhone 4 to uz je vychytane a nemozne pri kvazi novom zariadeni. ked bude mat 2-3 roky, tak pochopim, ak sa casto pouziva.

    #283560
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    ten “swap modul” je najvacsi joke nasich operatorov. Chybny telefon poslu do servisneho strediska, z tade sa im po case vrati novy kus s prilozenym papierom kde je velmi strucne popisana oprava: “SWAP” – co po anglicky znamena vymena (za novy kus).
    Nasi ruzovi a oranzovi operatori ale napisu ze tam bol pokazeny nejaky myticky “swap modul” (ktory evidentne u nas – na svk – sposubje asi 99% poruch iPhonov uz od verzie 3G) a teda zakaznik dostane do ruky “opraveny” mobil – co znamena ze zaruka plynie dalej a nezresetuje sa opat na dva roky ako by to bolo pri vymene kus za kus.

    #283640
    poper
    Účastník (Participant)

    s tym by sa dalo niekde ist
    pojdem asi reklamovat svoj iP4 za fotak (v tme vidno modru “auru” a cez den na bielom to je zelene)
    http://goo.gl/V1hJ1
    a tiez to podsvietenie (po okrajoch)

    #283646
    mahomo
    Účastník (Participant)

    2 poper: odfot to podsvietenie pls ta, lebo zvedavy som, ci to mas zhruba ako som mal ja :)

    ale uz len kvoli tomu fotaku to treba dat na reklamaciu.

    #283653
    poper
    Účastník (Participant)

    im tam narobim ak mi povedia ze nova zaruka sa nekona
    porad, ako to odfotit?
    nejako to na fotkach nevidno (canon 500D)

    #283656
    poper
    Účastník (Participant)
Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 43 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.