iMac 27″ vs EIZO 24″ any

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iMac 27″ vs EIZO 24″ any

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 21 )
  • Autor
    Príspevky
  • #68409
    titinius
    Účastník (Participant)

    co vravite na kvalitu obrazoviek,,,?
    potrebujem obrazovku ktora mi zobrazi farby adobeRGB aspon 95%, cim viac tym lepsie, koli tlaci fotografii.
    chcem vediet, ci disponuje iMac displayom ktory sa moze porovnavat s EIZO monitormi, ako je to s kalibraciou atd atd,,, za predpokladu ze mam soft na urovni PS 4
    dakujem

    #201732
    ViRPo
    Účastník (Participant)

    Zdravim nie som nejaky odbornik ale porovnavas hrusky s jablkami … Nemozes porovnat imac ktory ma v sebe pc a ma uplne ine rozlisenie atd ….

    Porovnat by si mohol cinema display s eizom … ale je to zaujimave, eizo bude mat tabulkovo lepsie parametre, cena bude podobna, ale cinema sa ti bude viac pacit viac svieti atd … ,myslim ze aj jeden aj druhy by mal mat pozadovanych 95 percent …

    To je podla toho ci mas tak ad apple ze si budes kupovat len tak ku klasickemu pc co je skoda, alebo si ho kupis k mac mini pripadne k macbooku ….

    // osobne by som kupil k pccku eizo a ak mam mac zakladnu (mini,pro alebo macbook) cinemu … ale to je moj nazor ale pamätaj dobre eizo ta vyde drahsie ako cinema a nevyzeraju tak pekne …

    #201734
    ygy
    Účastník (Participant)

    iMac by mal mať 95% :) kalibračná možnosť tam je. ak nenarazíš na starú dodávku so žltými displayami tak by to malo byť ok aj keď taká kvalitka ako eizo to nebude …

    #201741
    coyot
    Účastník (Participant)

    Ja som sa toho casu tiez rozhodoval medzi cinemou a EIZOm k mojmu MBP, nakoniec som si kupil EIZO S2232W
    Som nadmieru spokojny, parametrovo sa priblizuje profesionalnej rade CG, nema hardverovu kalibraciu, ale ta mne osobne nechyba. No a vysla ma cca 500 ecok…takze dobre EIZO ta nemusi vyjst drahsie ako cinema

    #201752
    keff
    Účastník (Participant)

    Ono hlavne taky neni EIZO jako EIZO, zalezi jaky model presne, ty nejlevnejsi za moc nestoji…

    Ale spis neco s matnym displejem, na tom lesklem vypada vsechno tak nejak hezci, barevnejsi a zivejsi nez ve skutecnosti…

    #201780
    babo
    Účastník (Participant)

    ja myslim, ze 27” iMa staci aj na pracu fakt profesionalneho grafika a clovek ma rovno monitor aj pocitac v jednom.
    EIZO zavisi aky, tie jeho vyssie mid range alebo dokonca hogh end su fakt paradne

    #201781
    ygy
    Účastník (Participant)

    tak to hej ale potom ťa ten monitor výde na 100 000 SK :D

    #201783
    designme
    Účastník (Participant)
    #201786
    ygy
    Účastník (Participant)
    #201793
    keff
    Účastník (Participant)

    designme: Delly nevypadaji vubec spatne. Kdysi sem chtel tohodle http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X000000OR5 protoze ty opravdu profesionalni EIZA zacinaji pro me na dost vysokych sumach a tohle je podle me minimalne srovnatelne, ne-li lepsi nez levne EIZA, a dokonce i levnejsi. Ale ta 27″ co si sem hodil vypada dobre, me by ale stacilo to same v 24″ palcich http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007X000000SJ1

    #201800
    Delfor
    Účastník (Participant)

    ten dell U2711 je za tu jednoznacne najlepsi monitor aky som videl nazivo ma ho spolubyvajuci (akurat 24″ verziu) tak ho sa nan pozeram denne, ked robime na spolocnych projektoch a je to fakt nadhera. Co ma velmi zaskocilo je, ze priamo s krabice bol tak dobre nakalibrovany, ze som takmer nevidel rozdiel, ked ho skalibroval sondou. Ovela lepsia kvalita obrazu, ako tie nizsie rady eiza screenov, velmi podobne zobrazenie ako ma cinema display. Akurat, ze delly su na tom lepsie konstrukcne. Plus rozhrania na nom su velmi mile.

    #201802
    renad
    Účastník (Participant)

    titinius
    Ako vlastník monitorov Eizo S2000 (2,5 roka) a Eizo S2433W (0,5 roka) môžem konštatovať, že lepšie som urobiť nemohol a tie peniaze mám ako sa hovorí “dve formule medzi monitormi”

    Podotýkam, že pri kúpe monitoru som netrval na značke Eizo, porovnával som aj iné (Apple, NEC, aj DELL) ale skutočne je pravdou to, že kvalitný monitor nie je len panel – ale hlavne jeho elektronika a vnútorné spracovanie signálu – a v tom je Eizo fakt špičkové …

    Prvý monitor S2000 bol skalibrovaný len jedenkrát ! a drží už 2,5 roka a keďže pracujem hlavne modeli CMYK (teda tlač) – neviem si to vynachváliť, druhý monitor S2433W ani nebolo treba kalibrovať !!!

    Ako ďalšie plus – možno je to len subjektívny pocit – sú pre mňa panely typu MVA / PVA, ktoré sú príjemné, pre oči mäkké, a bez únavy očí do toho čumím dlhé hodiny … pôvodne som už bol takmer rozhodnutý pre NEC 2490wuxi2, ale jeho IPS panel mi nesedel ….

    Ďalšia podstatná vec je “svietivosť” monitoru – totižto štandardná “grafická práca” sa pohybuje pri svietivosti 90-120 Cd, a keď má monitor udanú hodnotu napríklad 450-500 Cd, tak pri kalibrácií monitora sa musí s kontrastom hodne dolu – a to degraduje farby (inak aj tu sa ukáže kvalitná elektronika ako dôležitý prvok) … treba na to dávať pozor … a pozerať aj minimálnu hodnotu jasu, lenže túto hodnotu nájdete väčšinou len pri monitoroch tej vyššej triedy …

    Ja som pôvodne chcel totižto kúpiť model S2431W, ale práve tá vysoká svietivosť, tuším 450 Cd ma odradila (svieti to ako na výsluchu) a potom prišiel tento model S3433W so svietivosťou 360 Cd (je to síce ešte stále dosť, ale už sa dá) pričom kontrast sa pohybuje okolo 60%. Monitor Eizo S2000 má hodnotu 300 Cd a kontrast je na úrovni cca 80% …

    Inak staré monitory Apple Cinema boli svojimi parametrami dobré pre grafiku, i keď vnútorné spracovanie signálu bolo len 8-bitové – to sa odrážalo potom na vykresľovaní prechodov farieb, čiže aj toto je dôležitá hodnota, …
    Inak pekný článok o nich je aj tu:
    https://www.macblog.sk/hardware/monitory-apple-cinema-490.html

    Čo sa designu týka, možno Eizo nie je špica, jednoduchý úzky rám okolo panela a vybavené … to pre mňa nie je podstatné, podstatné je, že tie panely sú matné a nie lesklé, niekomu to vadí, niekomu nie (ja by som si už teda na lesklý asi nezvykol)

    Okrem iného Eizo išlo minulý rok so strednými modelmi cenovo dolu (nie síce závratne) ale dá sa …

    Najlepšie urobíš, keď sa pred ten monitor na chvíľu posadíš, porovnáš, teda ak máš takú možnosť …

    Pri rozhodovaní ti určite pomôžu aj dikusie na http://www.grafika.cz, sú tam “rozpitvané” mnohé monitory, videl som tam aj nejaké články ohľadne iMac 27″ ….
    http://forum.grafika.cz/list.php?91

    prípadne recenzie na
    http://www.prad.de/
    http://www.svethardware.cz/branch.jsp?node=C91ACA2B1D6795A5C125741500438A97
    a pod.

    #201803
    keff
    Účastník (Participant)

    No zrovna S2000 moc formule neni bych rekl :) ono i kdyz ma na sobe neco napis EIZO tak to jeste neznamena ze je to automaticky nejlepsi monitor na grafiku…

    #201807
    titinius
    Účastník (Participant)

    renad dik za super popis
    aj ostatnym za nazory.

    ja ani nepotrebujem aby to malo 27″, len brat ide na architekturu teraz a asi sa mu bude kupovat nejaky pocitac, ja by som bol za iMac 27″ samozrejma :D a potrebujem vediet ze ci mi to postaci aj na pracu s adobeRGB zo canonu 7Dcka…

    rozmyslal som napriklad nad tymto modelom EIZO:
    http://www.eizo.cz/monitory/graficke-lcd/22/SX2262W.html

    hlavne potrebujem aby to malo aspon tych 95% adobeRGB, a potom este velke plus premna je ta funkcia setrenia oci, ale co sa tyka monitorov nevyznam sa v tom, musim to este dostudovat, ale mam teraz aj bakalarku a tak, takze to moc nestiham,,,

    ja mam MBA, a na nom aperture 3,
    neviem no,,, zasa keby prisiel ten iMac tak by som zohnal asi urcite aj PS 4, lebo MBA by ho neutiahol a ak hej tak by mi asi neostalo miesto na SSD :)

    na druhu stranu by som radsej chcel to EIZO, tiez si myslim ze to ma kvalitnejsie spracovanie obrazu, atd…

    a porovnavam iMac a EIZO preto ze mi jeden pan technik (velmi mily) povedal ze EIZO a iMac pouzivaju tu istu (najvyssiu moznu) technologiu aka je dostupna na vyrobu panelov, ale ze iMac ma este (logicky) zabudovanu aj graficku kartu a teda sa moze aj sa dokalibrovavat atd,,, nieco na ten sposob,,,

    a este ma zauima, ze eizo ma “kalibrovatelne LCD” a “graficke LCD”
    takze graficke niesu kalibrovatelne?
    resp potrebujem ten kalibrovatelny, ked aj ten graficky zobrazuje adobeRGB ? :)

    dikes

    #201817
    coyot
    Účastník (Participant)

    Vsetky monitory su kalibrovatelne, v tomto pripade sa slovom kalibrovatelne LCD oznacuje najvyssia rada EIZO CG s vlastnou hardverovou kalibraciou, nezavislou na pocitaci.

    #201878
    designme
    Účastník (Participant)

    Osobne mam NEC 2470WNX (sPVA) a velka spokojnost. Bohuzial sa tento model uz nepredava ak dobre viem.

    #201924
    renad
    Účastník (Participant)

    keff
    Neviem aké máš skúsenosti s monitormi, ale keď niečo napíšeš, aspoň uveď dôvody …

    Eizo S2000 získal kopec ocenení od rôznych spoločností a pre svoje kvality bol vyhľadávaným modelom.
    Za relatívne “dostupnú cenu” cca 32.000 – 34.000,- Sk (začiatok predaja) ponúkal 14-bitové spracovanie signálu, stabilitu farieb, rozlíšenie 1600x1200px, vynikajúce ladenie farieb cez Hexacolor (to nenájdeš v hocakom monitore), kvalitný MVA panel, svietivosť 300 Cd, široký rozsah nastavenia gamy (až do hodnoty 3), atď… (stiahni si PDF-efko)

    Len tak mimochodom, je to stále kvalitnejší monitor ako S2433W

    Najprv čítaj, potom píš … :)

    #201934
    keff
    Účastník (Participant)

    Ja sem prece nenapsal ze je to spatny monitor, cumim do nej kazdy den ve skole a nemuzu si stezovat, jen si pod pojmem “formule mezi monitory” predstavim trosku neco jineho…

    #233931
    titinius
    Účastník (Participant)

    renad a ked to porovnas s tym iMacom, sucasnym? nevies kolko bitove ma spracovanie signalu? viem ze svietivost ma 375cd len neviem ci je dobre vacsie alebo mensie cislo :) a tiez by ma zauimalo to nastavenie gamy,

    inac teraz je “retina” mania, vid MBA a iPhone, co myslis, da sa ocakavat nieco podobne aj v iMacoch? resp aku maju hustotu v porovnani so sucasnym MBA, dakujem krasne

    #233953
    Mano5
    Účastník (Participant)

    svietivost 250-300. 250 je u vacsiny monitorov radu EIZO CG. Nepises cenovu hranicu, tak by som urcite isiel do EIZO CG 243 (zena ho pouziva na upravu fotiek z Canon D50, vsetko foti do RAW a vyvolanie a uprava v Photoshop CS4 do Adobe RGB, robi aj tlacovu pripravu v CMYK).
    To, co vsetci tvrdia, ze nakalibrovat sa daju vsetky monitory je polovicna pravda. Nakalibrovat sa daju len HW kalibrovatelne monitory, kde sa naozaj menia hodnoty monitora. Ked sa kalibruje monitor, ktory nie je HW kalibrovatelny (vsetky ostatne), tak sa vlastne meni LUT tabulka grafickej karty, t.z. vstupny signal a na zaklade toho sa este zmenia nejake nastavenia monitora (ak potom chces vratit nastavenia grafickej karty spat, musis prepisat firmware.

    Ak chces pracovat v Adobe RGB musis sa s monitorom dostat aspon na 95% zobrazenia AdobeRGB. Svietivost je podla mna najmenej podstatna velicina pri kupe kvalitneho monitora.

    PS: este jedna vec ohladne panelov. Uplne nevhodne na kalibraciu (fuj za to spojenie) su TNT panely, ktore vacsinou maju nejaku “zazracnu” povrchovu upravu.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 21 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.