iMac 24″ – kúpiť ??

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware iMac 24″ – kúpiť ??

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56321
    jonko
    Účastník (Participant)

    Dobrý deň prajem všetkým,
    dlhšiu dobu ( už niekoľko rokov ;-) ) uvažujem nad kupou Mac -u. Niekoľko známych som už k Jablku poslal a sú veľmi spokojný. Nemám obavy z OS ani zo switchu ako takého, ako skôr z kvality HW a možnej reklamácie. Predsa len keď človek kúpi skladačku, alebo “originálnu skladačku od veľkej firmy”, ktorá Vám poskytne NBD je proste v tomto istota. Aktuálne mi najviac vyhovuje iMac 24″. Chcel by som sa Vás preto opýtať:
    1. nieje iMac poruchový ?
    2. poskytuje niekto aj na slovensku kvalitný a rýchly servis ? je dostupnosť náhradných dielov aj v našom regióne ?
    3. ako je to s pozáručným servisom ?
    4. je servis napr. v rakúsku, o ktorom som dosť počul, výrazne rýchlejší ?
    Potešia ma hlavne osobné skúsenosti. Dopredu ďakujem za každú odpoveď

    #117354
    M_@rt_In
    Účastník (Participant)

    ohladne noveho 24″ iMacu je asi najviac reportovana chyba obrazovky … ja patrim tiez medzi tychto smoliarov a dostal som iMac s nehomogenytami na obrazovke. teraz je uz druhy tyzden v sevise a cakam na vymenu obrazovky … mi povedali ze to bude trvat cca 3 tyzdne nez im dojde novy diel a vymenia ho. Ale inac je to paradna masina :)

    #117358
    vitoo
    Účastník (Participant)

    M_@rt_In: mohol by si prosim ta napisat konkretnejsie ako presne sa ta chyba prejavuje? celkom tomu nerozumiem. diky

    #117360
    M_@rt_In
    Účastník (Participant)

    dam ti sem copy/paste mojho stareho prispevku ktory som pisal tu na fore este predtym ako som ho isiel dat reklamovat:

    “nedavno som si zaobstaral novy iMac 24″ … a na obrazovke je par detailov, ktore mi vadia:
    1. lava a prava strana nemaju rovnaky jas, jedna je jasnejsia ako ta druha
    2. v strede je velmi jemny prechod (je to vertikalny pas) do ineho odtiena farby … najlepsie je to vidno ked dam na fullscreen cisto bielu farbu a idem ocami napr z lava do prava, tak v strede vidno jemny prechod do zltkastej farby a potom sa to zas vracia do peknej bielej jak postupujem do prava.”

    #117382
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    …kúpiť… :)

    #117430
    jonko
    Účastník (Participant)

    M_@rt_In: 3 týždne dodacia doba na nahradny diel ? No tak to je super :-(
    Problem s displayom sa ti objavil až po neakej dobe používania ? Ja plánujem ak kupovať tak určite si daný kus nechať pred zaplatením predviesť.
    Tommy_Verceti: zatiaľ ma iMac 1x mínus za nedostupnosť ND

    #117431
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    pokial viem , ND sa objednavaju z Budapesti, ja som cakal naposledy asi tyzden. Ked ho nemaju v Pesti tak to trva dlhsie….

    #117432
    jonko
    Účastník (Participant)

    durotrulo: co sa ti pokazilo ak smiem vediet a na akom starom kuse ?

    #117433
    durotrulo
    Účastník (Participant)

    joj to bolo skoro 2 roky dozadu, doniesol som si iMac z USA a objednaval som 220V zdroj v SWP.

    iMac som mal napojeny na adapter (z 220V na 110V), ale adapter sa pri iDVD odpalil a pocitac dostal supu. Nastastie tam su take suciastky ktore nepustia silnejsi prud dovnutra, cize pocitacu sa nic nestane. Ale dobre sa zadymilo hehe. Ten stary zdroj mam doteraz doma.

    #117434
    jonko
    Účastník (Participant)

    Tak v tomto pripade v tom bolo HW nevinne ;)

    #117437
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    prečo by sa to vôbec malo kaziť? to budeš riešiť potom … 99% elektroniky čo mám a to nakupujeme doma veľa vecí nemá žiadnu vadu… aj to jedno percento sú maximálne potraviny po záručnej lehote (ktoré veselo predávajú :D) … to že sa niekomu pokazí neznamená že sa musí aj Tebe…

    #117449
    M_@rt_In
    Účastník (Participant)

    jonko: no ta chyba bola od vyroby, cize hned som si to vsimol … ale reklamovat som ho isiel az zaciatkom januara lebo pred sviatkami som nemal cas vybavovat reklamacie.
    teraz len cakam na telefonat zo servisu ze si mozem ist ponho. predpokladam ze to bude dalsi tyzden, lebo vtedy to budu tri tyzdne.

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.