Hibernácia

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Autor
    Príspevky
  • #54909
    moootah
    Účastník (Participant)

    Nazdar, neviete náhodou niekto či je v Mac OS X funkcia niečo ako hibernácia vo Windows? Ide o to, že RAM sa uloží na HDD a počítač sa vypne. Pri zapnutí sa súbory z HDD načítajú späť do RAM.
    Dík

    #109168
    Bob
    Účastník (Participant)

    myslim ze presne toto sa deje ked stlacim power button
    alebo v hlavnom menu v Jablku je funkcia ze Sleep

    #109169
    moootah
    Účastník (Participant)

    Keď je Sleep tak do počítača ide stále napájanie zo siete (si myslím). U Windows môžeš PC odpojiť, ísť do Ameriky, pripojiť k elektrike a pokračuješ kde si skončil na Slovensku. :-)

    #109170
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    moootah: Ja na to pouzivam tento Widget -> http://deepsleep.free.fr/

    #109171
    moootah
    Účastník (Participant)

    DoNaLd: D

    #109172
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    nesmej sa :) .. je to najpohodlnejsie, co som nasiel … inac sa to da navolit rucne, len to musis prestavit cez prikazovy riadok a to nie je moc pohodlne, stale si to pred uspanim prepnut. Inac volba hibernacie bola dakedy pre PowerBook PPC stroje v menu, kde mas Sleep, alebo Shut Down, ale na Intel-och sa tato volba nezobrazuje a netusim preco.

    #109174
    edkis
    Účastník (Participant)

    to DoNaLd:
    Lenze na MAC OS X 10.4.10 tento widget podporovany nie je. Teda hibernacia sa mi nespusti pretoze je udajne nekompatibilna s 10.4.10

    #109176
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    pusti .. len si treba stiahnut novy widget 0.9 verziu

    #109182
    Jalko
    Účastník (Participant)

    DoNaLd, co som cital kdesi ja, tak sa to na inteloch nedava oficialne preto, ze sa s tym objavovali problemy-prestal fungovat vetrak a pod. inak na macupdate je na to par softov, ktore tu funkciu povolia a nahradia nou standardny sleep/pripadne pouzivaju obe.

    #109184
    leguan
    Účastník (Participant)

    pri ceste do ameriky hibernovat? dobijes na letisku, 3 hodky porobis v lietadle, a este ti ostane baterka na den hibernacie. tak wo co go?

    #109214
    lesnik
    Účastník (Participant)

    hibernacia sa robi automaticky spolu s uspanim(sleep) book-u, ak sa ti pocas sleepu baterka vyprdne na disku je image RAM-ky ktory sa loadne ked book nabootujes a si tam kde si bol ked si book sleep-oval. Hybernacia bola odstranena z toho dovodu, lebo apple odporuca vypinat book-y iba ak ho neplanujes pouzivat viac ako mesiac, inak by si ho mal iba sleep-ovat a IMHO je to dobre rozhodnutie. Nebyt updatov ktore vyzaduju reboot tak mam na MBP uptime uz 10 mesiacov od kedy som ho doniesol z obchodu.

Zobrazuje sa 11 príspevkov - 1 až 11 (z celkového počtu 11 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.