HDD upgrade MacBook Pro 2010

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware HDD upgrade MacBook Pro 2010

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98599
    barry
    Účastník (Participant)

    Ahojte,

    listuje toto forum uz nejaky cas, ale neviem tu najs informacie ktore potrebujem.

    Vie mi niekto odborne poradit nasledovne ?

    Mam MBP 2010
    Core 2 Duo / 2,4 GHz
    8 GB RAM (upgradovane z povodnych 4 GB)

    Teraz tam mam povodny HDD Hitachi 250 GB a chcel by som tam dat minimalne 1TB 5400 rpm

    Velmi sa v tom nevyznam, ale potrebujem vediet ci tam mozem dat disk ktory ma Serial ATA III a pripadne ci su nejake disky priamo certifikovane pre MBP. Taktiez ma zaujima moznost nejakej kombinacie SSD a HDD, pocul som ze su nejake take hybridy. Vraj mozem mat OS na tej SSD casti a data na HDD… Ale vobec netusim ci ano a ked tak ako :)

    Budem vdacny za rady.

    Roman.

    #376566
    barry
    Účastník (Participant)

    Este dodatok…

    teraz mi tam bezi OS SL… posledny a chcem tam dat Mavericks.. Nie je mi jasne, ako na ten novy disk co tam dam nainstalujem tan Mavericks, ked mam moznost ho jedine upgradovat…

    Dakujem

    #376594
    joer
    Účastník (Participant)

    Mozes tam dat disk 1 tb sata III . Doporucujem vyhodit superdrive a dat miesto neho dat 1 TB disk v ramceku a na aplikacie a OS aspon 128 gb ssd.

    #376595
    joer
    Účastník (Participant)
    #376596
    joer
    Účastník (Participant)

    Os zo SL upgradni cez appstore na Mavericka na tom starom harde. Ked kupis novy disk kup aj k nemu aj box

    http://www.alza.sk/icy-box-ib-231stu-g-d474317.htm

    Ten novy disk vlozis do boxu, pripojis na usb MBPro a das naklonovat cez DiskUtility, pripadne Migration assistent. Predtym sformatuj cez DiskUtiluty na HFS+. No a mas to komplet ako na tom starom. Potom stary vyberes das novy identicky s povodnym a je to.

    #376598
    barry
    Účastník (Participant)

    Ja by som rad cistu instalaciu, takze prave taham Mavericks a chcem urobit boot usb. Potom chcem z TimeMachine urobit restore dat. Len neviem ci mi to restorne aj nainstalovane aplikacie a nastavenia…

    #376601
    joer
    Účastník (Participant)

    Samozrejme ze ano

    #376789
    barry
    Účastník (Participant)

    .

Zobrazuje sa 8 príspevkov - 1 až 8 (z celkového počtu 8 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.