HDD

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #98089
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    má niekto taký problém že mu nechce kopírovať na externý HDD stiahnuté súbori s Macu ? ale naopak mi to ide … ako to vyriešim ďakujem :)

    #374562
    peto7532159
    Účastník (Participant)

    externý disk je naformátovaný na NTFS (Windowsovský filesystém), musíš ho preformátovať na HFS+ (Macovský FS – bude rovnaký problém na Win) alebo na exFAT (pôjde aj pod Macom aj Winom)

    #374586
    SlooSVK
    Účastník (Participant)

    ked das format exFAT priprav sa na to ze to pojde iba na PC a MAC, televízor (keby si chcel nejake filmy kukat) ho neuvidi…

    #374597
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    no ty kosťo :) a využívam to v tejto kombinácii akurát …. ale ako to naformátujem na HFS+ pojde to na telke ? mám samsung led smart SE asi

    #374601
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    škoda je to že tam mám toho na 800Gb a nemám to kde premiestniť a sformátovať ho :) je tu niekto taký z KE čo by mi pomohol (premiestnil sformátoval a znova nahodil) ?

    #374604
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    SlooSVK: ano, to donedavna platilo ale mam super spravu, nove Samsung TV poznaju exFAT.
    napr.Samsung UE32EH5300
    overene a je to napisane aj v manuali, pozna Fat,exFat a NTFS.
    V disk utility treba nastavit Master Boot Record a exFat, vtedy ide R/W na PC aj Mac a Read na TV.

    #374611
    SlooSVK
    Účastník (Participant)

    pajdo: no bohuzial s tymto Ti nepomozem, ja som z NR :)

    inspektorko: ano mas pravdu, vela ludi s tym malo uz problem preto som ho na to radsej upozornil ;)

    osobne som sa bol na tuto problematiku ohladne exFAT pytat v originalnej predajni SAMSUNG asi pred mesiacom a chlapik len pokrcil plecami a povedal nech si to vygooglim … :-/

    pajdo: este ma napadlo mas 2,5 alebo 3,5 – ku ext HDD??

    #374612
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    tak telku mám ue40es6300 a externý disk som kupoval nedávno je to : Western Digital 2.5″ Elements Portable 1000GB

    #374624
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Pajdo: tak bohuzial Tvoj TV nepodporuje exFat : viz. http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201211/20121110095845360/13-XTDVBEUE-SLK-1109.pdf

    podporuje len FAT16, FAT32 a NTFS.

    #374642
    duriborec
    Účastník (Participant)

    Skús program PARAGON NTFS alebo Tuxera NTFS. Obidva programy sú síce platené, ale ušetríš si kopu práce s preformátovavaním disku.

    #375714
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    tak stiahol som si PARAGON je super …. ale momentálne som nemal penize tak som si stiahol craced verziu :) tiež ju máte niekdo ? nechcem aby mi to poškodilo MAC horozí mi to ? :D

    #375719
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Paragon bol minuly rok v plnej verzii na CHIP DVD /neviem ktory mesiac/ zadarmo, odvtedy ho mam. Predtym som skusal aj taku verziu ako mas teraz Ty, nemal som problem.

    #375726
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    to by mi bolo asi na nič keď mám kurnajs MBA jedine ak by som ho chukol do PC a stade na USB a potom tak do macu …. nevieš ktoré čislo to bolo asi :)

    #375728
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Pajdo, rado sa stalo, nech Ti dobre sluzi.

    #375839
    Pajdo
    Účastník (Participant)

    dakujem inspektorko čo som dlžný ? :)

    #375844
    fifuk
    Účastník (Participant)

    prave riesim podobny problem, keby pekne poprosim, bolo by mozne posunut ten paragon? filip.kotian@gmail.com dakujeeem :)

    #375849
    inspektorko
    Účastník (Participant)

    Mas to tam, prijemny den.

    #376155
    pato3012
    Účastník (Participant)

    zdravim,som novy a od dnes majitel new MBP 15 Retina…kedze mam na HDD zalohu dolezitych udajov z notebooku,a ako som sa dozvedel NTFS mi to nenakopiruje a podobne…mohol by si mi prosim ta inspektorko poslat ten Paragon na pato3012@gmail.com? vdaka :) budem velmi povdacny :)

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.