HD strih imac27″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware HD strih imac27″

Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Autor
  Príspevky
 • #67156
  dano
  Účastník (Participant)

  Potreboval by som radu: rozmýšlam nad kúpou imac 27″ v konfigurácii i5, 8G ram a ATI HD 4850, bude táto konfigurácia zvládať HD strih v premiere a avide? A ako je to aktuálne s problémom breblikávania monitoru. ďakujem

  #192299
  pepa007
  Účastník (Participant)

  jestli to stačí na střih HD nevím, ale řekl bych že jo. já s HD videem dělám jen úplně základní operace v iMovie a tam to stačí bohatě (i7, 8GB), ale profi střih je určitě jiná kategorie. možná bych ti doporučil víc RAM. já osobně těch 8GB využiju obvykle na 50-75% (práce v Adobe Creative Suite) zatímco procesor zatím jen tak na 10% :-)

  s problikáváním monitoru je to pokud vím tak, že zatím nikdo neví co je příčinou ani kolik % mašin je postiženo. jediný řešení zatím je výměna – ale riskuješ že novej kus bude mít stejnej problém. proto někteří lidi čekají až bude zjištěná příčina a řešení.

  #192304
  dano
  Účastník (Participant)

  ďakujem za radu. Čo sa týka problému s monitorom, hovorí sa o tom takmer na každom fóre, kde sa spomenie imac27, videa na youtube. Som prekvapený, že apple k tomu nevydal žiadne oficiálne stanovisko.

  #192322
  PeterS
  Účastník (Participant)

  Apple uz pred mesiacom vidal iMac Graphics Firmware Update 1.0 http://support.apple.com/kb/DL984

  #192327
  t6mas
  Účastník (Participant)

  PeterS: ale niekomu funguje a niekomu nie.. aspon ako tuto na MB pisali v clanku..

  #192339
  depressman
  Účastník (Participant)

  na ja mam i5 s 8GB Ram a striha to celkom v pohode vo FinalCut, ale ja nestriham video, len som skusal pre kamosa ze asi ako rychlo to ide a ci bude stihat realtimovo zobrazovat a nebol problem. Ale mam pocit ze na komplikovanejsie sceny, a masky a podobne ti nebude stihat ani macPro :D, videl som strihy ktore sekali aj na MAcPro 32GB RAM takze asi tak …)))

  #192518
  PeterS
  Účastník (Participant)
Zobrazuje sa 7 príspevkov - 1 až 7 (z celkového počtu 7 )
 • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.