GarageBand

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software GarageBand

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 22 )
  • Autor
    Príspevky
  • #65557
    Fluso
    Účastník (Participant)

    Mohol by mi niekto mudry poradit, ako zapojit el. gitaru cez MacBook Pro? Mam redukciu na 3,5 mm jack, ale nic nehra. Skusal som snad vsetky nastavenia, aj zapajat cez repro do MBP, ale nic. Dakujem

    reosstudio@gmail.com

    #180884
    Fluso
    Účastník (Participant)

    Sakra. Prave som vygooglil, ze bez externej zvukovky to nepojde, takze sorry. Myslel som, ze to pojde jednoduchsie:-)

    #180892
    mmhardky
    Účastník (Participant)

    Jo, musis zainvestovat tych 70 – 100 eur. Ale potom to bude stat za to!

    #181277
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Alebo ti staci nieco taketo :
    http://www.behringer.de/EN/Products/UCG102.aspx

    Mne to funguje uplne super :)

    #231761
    yurayko
    Účastník (Participant)

    Nenajde sa tu nahodou niekto, kto pripaja(l) klavesy k MBP,
    by ma zaujimalo co vsetko k tomu treba a hlavne aky ten klaviiir :D

    #231765
    raul
    Moderátor

    ja pripajam, mam k tomu taky midi to usb srandu a ide to bez problemov. len by som to chcel bezdrotovo, to nikto nepoznate? :)

    #231766
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    yurayko:mam klavesy Casio CDP-100,ked si to das do googlu,pochopis ze sa jedna o obyvackove elektricke “piano”,ma akurat tak midi in a midi out…za zhruba 50evri kupis midi prevodnik (moj od m-audio z muzikeru) ktory pichnes do klaves,pichnes do usb,garage band aj logic express automaticky rozozna klavesy a uz hras,alebo jednoducho zapnes tam elektricky hudobny nastroj,napr trumpetu,a jej tony ti namapuje na klavir :) pripadne kupis vyslovene midi keyboard a zapnes ho do maca usbckom a ficis,bez driverov,bez ktorych na windowse sa ani nepohnes :)

    #231770
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    ja odporucam toto. Nieje to na macbook ale na iPhone, iPod a iPad http://www.ikmultimedia.com/irig/features/ mam to doma a perfektna zalezitost. Zaroven si myslim ze to vies potom pustit do macbooku kedze to zosili signal tak ze to vies pustit do sluchadiel.

    #231771
    yurayko
    Účastník (Participant)

    jee, super, dikes moc, som pozeral vseliake webstranky, ale nedavalo mi to moc zmysel, takto som to potreboval ;) este raz vdaka eFkoOo


    @Hurfo
    -> iRig riesi iba gitaru ak som si dobre vsimol a ja som chcel klavesy, ale neviem o tom nic, mozno sa mylim :D

    #231774
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    hurfo:to by som celkom bral,dal si si doniest z US? :)

    yurayko:no prob :)

    #231775
    Hurfo
    Účastník (Participant)

    snad nikomu odkaz vadit nebude kedze konkurencia to nieje. Kupil som to sem. Mal este par kusov. http://www.shop.muzikus.sk/studio-a-ozvucenie/software/iny-software/ik-multimedia-irig-guitarbass-vstup-pro-iphone

    #231776
    yurayko
    Účastník (Participant)
    #231777
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    dik :) cakal som vacsiu cenu :)

    #231781
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    yurayko:mam pocit ze uz slovenskych resellerov to najdes tiez…mozno nie tento model,ale najdes :) a k tomu uz netreba midi prevodnik,na kolko tieto klavesi len pichnes do usb a ides :) ale to len tak pre istotu,aj ked to uz asi vies :D

    #231788
    yurayko
    Účastník (Participant)

    a to vsetko vdaka tebe :) plus som to objednal z tej stranky co si videl, ty dodavaju v krajine v ktorej zijem ;)

    #231789
    majokap
    Účastník (Participant)

    yurayko: záleží, čo chceš z toho klavíra dostať do macbooku. Ak to má byť iba zvuk, tak ti stačí zapojiť výstup z klavíra (line OUT) do vstupu macbooku (line IN) a fičíš. Ale ak chceš využívať zvukové banky Garagebandu, príp. iných SW synt., tak potrebuješ to, čo ti radia vyššie……volá sa to MIDI prevodník (USB to MIDI) ale iba v tom prípade, ak už máš nejaký klaves, ktorý má MIDI IN/OUT vstupy (taký okrúhly 5kolík). Ak nemáš kláves, tak ti stačí kúpiť nejaký MIDI keyboard s usb. V muzikeri toho majú kopu. Ten kláves už len strčíš do usb v macu a ako hovorí efkooo, fičíš.
    raul: niečo takéto je, ale nemám odskúšané: http://muziker.sk/midi-kontrolery/midi-rozhrania/m-audio_mid-air.html

    #231793
    majokap
    Účastník (Participant)

    aha, medzi tým vyriešené….som rýchly…….alebo net

    #231796
    eFkoOo
    Účastník (Participant)

    yurayko :D ale no,sak nezaspim :D

    majokap:uz ma “nakupene” :) ale inak hentu wireless midi (zvukovu kartu?) som este nevidel…asi zapozicam od muzikeru :)

    #231799
    yurayko
    Účastník (Participant)

    @majokap
    vdaka, snaha sa ceni, ak sa dostanem do neba, taq sa za teba prihovorim ;) :)

    #231801
    majokap
    Účastník (Participant)

    odskúšaj a daj vedieť

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 22 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.