Fonty

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Autor
    Príspevky
  • #54699
    johnnnie
    Účastník (Participant)

    Ahojte
    chcem sa opytat ako je na tom OS X co sa tyka slovak-friendly chovania (myslim tym ci na mna budu web stranky hovorit šťčýáíéé alebo nejake kocky a podobne znaky) pripadne co treba urobit aby som tento problem nemal
    pripadne co by ma mohlo ako windows pouzivatela zaskocit pri switchy na mac
    Johnnnnie

    #108239
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    No, chapem tvoje obavy ale nie su na mieste :)) .. prepac, ze sa smejem .. ale pouzival som davno Windows OS/2, potom dlhu dobu Linux a FreeBSD a teraz MacOSX, ale v ziadnom systeme neboli tak pripravene fonty ako v MacOSX. Proste MacOSX standardne bezi v UTF8 a ak vies, co to znamena, tak som ti zaroven odpovedal na tvoju otazku :)

    #108257
    Macker2
    Účastník (Participant)

    Este jedina vec sa moze stat ze ked nemas ten font ktory je na webe tak ho nahradza inym cize moze sa stat ze mas trochu ine čťž v texte. Ale to nieje problem si “nainstalovat” CE fotny ako su Arial hlavne Times New Roman Tahoma to su aj tak standartne fotny pouzivane na weboch. Ale jednoznacne ja v MacOSX vyrieseny vyborny Font Book to klobuk dole. Ale ubezpecujem ta ze fonty na macu ta skor zaskocia pozitivne.

    A najnovsie lubim fontik Lucida Grande CE fakt pekny vsak prave snim aj piseme )))

Zobrazujú sa 3 príspevky - 1 až 3 (z celkového počtu 3)
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.