Firewire 800 box na 3,5″ SATA disk?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Firewire 800 box na 3,5″ SATA disk?

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56307
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Pokusam sa najst nejaky decentny, idealne hlinikovy externy box na pevny disk, 3,5″. Jedine Firewire 800. Ak by ste nahodou mali s nejakym dobru skusenost a poradili, bol by som vdacny.

    Samozrejme nejake cenovo vyhodne riesenie, inak sa oplati kupit rovno novy disk uz v boxe, napr. WD/Seagate.

    #117237
    Puk*
    Účastník (Participant)

    Viz me odkazy v teto sekci: http://forum.www.macblog.sk/discussion/1093/poradte-firewire-box-na-sata-disk/#Item_7

    Je tam odkaz na produkty MacPower, asi nejspolelivejsi ext. boxy. Ale mam pocit, ze pri pohledu na nove produkty od WD se to uz moc nevyplati … leda ze clovek potrebuje nejake extra disky …

    #117238
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    Ano, presne MacPowery som si pozeral. Je to na zvazenie, kedze v tej cene sa da kupit eSata ExpressCard aj 320GB externy disk s eSata podporou dokopy… Uz len keby boli u pocitacov bezne rozsirene eSata porty. Asi si nepomozem, FW 800 sa javi dost nevyhodne.

    #117245
    dex
    Účastník (Participant)
    #117247
    Puk*
    Účastník (Participant)

    Dominik Balogh: dle nekolika testu co jsem cetl neni mezi FW800 a eSATA disk & eSATA ExpressCard nejaky zasadni vykonostni rozdil. Nekde ve foru jsem tu uz daval link na tuto problematiku, meril to nekdo na mujmac.cz. Problem je v tom, ze i kdyz si clovek poridi Express Card s eSATA treba do MBP, tak stejne datovy tok z eSATA je “skrceny” na radici v booku …

    Ja se rozodoval mezi eSATA a FW800 pred necelym rokem a nakonec jsem poridil reseni MacPower TAURUS FW800/FW400/USB2 pro 2x SATA HDD. Pouzivam to hlavne na zalou a strih videa.

    #117262
    Dominik Balogh
    Účastník (Participant)

    dex:

    vyborny web, je tam dost boxov na vyber, presne ake potrebujem.

    Puk: nejde mi az tak o vykon, ktory by som dosiahol eSATA kombinaciou (kedze tam realne ziadny narast nie je), ale kvoli licencovaniu FireWire a drahym konverznym cipov zo SATA na FW800 je castokrat box FW800 drahsi, ako komplet externy eSATA disk aj s ExpressCard-om…

    #117266
    dex
    Účastník (Participant)

    Hh, tiež sa ma tá stránka prekvapila… Dizajn strašný, ale veci dobré ;)

    #117273
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    ja odporúčam wd my book studio edition.. ideálne na mbp … má fw400, 800, usb
    a sedí dizajnovo aj sw na mac

    #117285
    dex
    Účastník (Participant)

    S tým malým detajlom, že nie je možné vymeniť disk.

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.