Finder zatazuje procak na 100%

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software Finder zatazuje procak na 100%

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59915
    tomco
    Účastník (Participant)

    Zdravim.
    Neviem preco mi Finder zatazuje procak na 100%. Z nicoho nic to zacalo. Zistil som to, ze sa mi velmi rozfukal macbook. Robilo mi to uz pred niekolkymi mesiacmi ale potom to samo prestalo. Teraz to zacalo znovu. Ked ho killnem, chvilu je dobre potom po case sa zas rozfuci. Neviete cim to moze byt? Mam Leoparda 1.5.5 vzdy najnovsie updaty.

    #138287
    mahomo
    Účastník (Participant)

    ak mam byt uprimny, tak v poslednom case sa mi tiez nako rozfukal MBP, no doma checknem ci je to taktiez sposobene finderom…. :)

    uvidime….

    #138288
    ervin11
    Účastník (Participant)

    Ale pani. Predsa finder aby nieco nasiel, musi najprv prehladat cely disk a preindexovat ho. Tym, ze si ho zabil si toto preindexovanie iba odlozil a musi zacat znova od zaciatku. Toto spravanie predsa ale nie je nic nezvykle, tak isto to funguje aj na Windows alebo na linuxe…

    #138289
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 ervin11 – subory neindexuje Finder ale specialny service Spotlightu – myslim, ze to je mds.

    #138291
    mahomo
    Účastník (Participant)

    no ale to rozfukanie sa je trochu divne? ci ani nie? :)

    #138292
    tomco
    Účastník (Participant)

    ano. indexovanim to nie je. ked vsetky kna minimalizujem, nezatazuje. ak nejake okno je vidiet, finer je na 100%. Je to uplne divne.

    #138293
    mahomo
    Účastník (Participant)

    haluz …. co uz

    #138296
    ervin11
    Účastník (Participant)

    No ja som mal na mysli skor toto: http://support.apple.com/kb/TA20856?viewlocale=en_US Aj ked je to trocha starsie. Najma posledna veta:

    Note: Mac OS X 10.2 replaces the Sherlock indexing feature with a find by content option in the Find dialog of the Finder.

    Samozrejme, mozem sa mylit, a je to nieco ine. Nejako podrobnejsie som sa tym nezaoberal. Prislo mi to ale logicke, ze indexaciu suborov ma na starosti finder… Mozno mam iba stare informacie.

    Edit: este snad toto by s tym mohlo suvisiet: http://support.apple.com/kb/HT2319?viewlocale=en_US

    #138315
    HajLender
    Účastník (Participant)

    Ja som raz stiahol cca. 100 pdf suborov a vtedy mi to robilo. vtedy som skumal preco a zda sa mi, ze to bolo kvoli neznamym fontom v tych pdf. tak som ich zmazal a bol pokoj

Zobrazuje sa 9 príspevkov - 1 až 9 (z celkového počtu 9 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.