El Capitan a macbook air 2010

Domov Diskusné Fóra Pomoc: software El Capitan a macbook air 2010

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Autor
    Príspevky
  • #106614
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Ahojte, chcel by som na moj mac dat najnovsi softver. Apple na ich stranke uvadza k softveru El Capitan ze minimalna pamat ram staci 2gb. Mam macbook air late 2010 (Procesor 1,86 GHz Intel Core 2 Duo, Pamäť 2 GB 1067 MHz DDR3, Grafika NVIDIA GeForce 320M 256 MB, Softvér OS X 10.8.5) odporucili by ste mi ho na moj mac? Popripade mate niekto na podobnom pocitaci tento softver? Vopred dakujem za kazdu reakciu.

    #412175
    majdy
    Účastník (Participant)

    Záleží od toho či ideš po novinkách a nových funkciách + ekosystém alebo chceš rýchlosť a stabilitu. Ťažko porovnať ako je to s rýchlosťou s 10.8.5, to už je starý systém, ale El Capitan ide na MBA 2010 úplne použiteľne. Asi by som sa toho nebál.

    #412178
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    no nemam snim problem ale chcem novy system koli vela novinkam

    #412202
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Neporadi dakto?

    #412203
    marian1292
    Účastník (Participant)

    Nikto ti nepovie, či updatovať, alebo nie, El Capitan je čo sa týka rýchlosti na tom celkom dobre, prinajhoršom urob zálohu a sa vrátiš, ale či pôjde lepšie ako 10.8.5, to ti nepoviem.

    #412204
    smauel
    Účastník (Participant)

    mne na MBP 2010 ide parádne.

    #412205
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    majdy ty to mas na MBA 2010? aku mas ram?

    #412206
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Samuel prosim ta a ake mas parametre co sa tyka ram, procesor atd..

    #412207
    smauel
    Účastník (Participant)

    i7 2,66 Ghz, 8gb ram, SSD a miesto DVD mehcaniky mám disk.

    #412208
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    to mas hodne lepsie ako ja SSD mam aj ja ale tak ramka a procak o dost menej

    #412212
    smauel
    Účastník (Participant)

    tak si skus nainštalovať na iný oddiel El Capitan a porovnáš to … len čo som kukal a čítal, ľudia to robili pri Yosemite.

    #412217
    Mino88
    Účastník (Participant)

    Tak ja mam El Cap na macbooku white 2010 a bezi velmi dobre, pekny krok vpred oproti 10.10

    Celkovo odporucam, ale zalezi to natom co na ntb robis, nie vsetky starsie aplikacie su na novych sytemoch podporovane

    #412218
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Mino prosim ta ake mas na nom parametre? ram, grafika, procesor.. Vies co praveze nemam o co prist z aplikacii pouzivam ho na maily, pozeranie filmov, safari, facetime a tak nic zlozite

    #412224
    majdy
    Účastník (Participant)

    Ja nie, ale priateľka to má na MBA 11″ 2010. Bohužiaľ neviem presne aký procesor má, len že je to dvojjadro má 2GB ram a rovnakú grafiku, to mali ale všetky rady tuším, tiež som mal MBP 13″ 2010, ale ten už nepoužívam a je na ňom ešte Yosemite.

    Ak máš 13″ myslím, že bude silnejší a teda možno pôjde El Capitan lepšie. Ako tu odznelo. Dôležité je, ako počítač používaš. Čo sa týka rýchlosti a svižnosti je na tom lepšie ako Yosemity až rovnako dobre – s tak starým systémom ako máš to porovnať neviem, to je tuším Lion? Ten bol na konci vyladený, ale rýchlostne by som tipoval, že je pomalší ako El Capitan, ale to je len tip a záleží to na celom HW. Priateľka sa sťažuje len na problém s Photos, ktoré jej dosť často padá, na druhej strane s Photos mám problém aj ja na MBP retina 15″ takže zrejme to ešte vyladia.

    Edit: Ak ho používaš na Maily, Safari atď malo by to byť ok. V Mailoch určite oceníš fullscreen režim, aj so split view, pretože na tak malých obrazovkách je to povinnosť, to isté v safari, plus novinky v ňom (tuším Lion nedostal Safari 9.0 ak sa nemýlim). Rýchlosť Safari sa pri Yosemite výrazne posunula, pri El Cap je tam asi rovnaká, takže myslím, že by to mohol byť pre teda vážne krok vpred, teda, ak sa aj systém o čosi spomalí, bude použiteľný a novinky a lepšie vlastnosti to prevážia.

    Odporúčam update.

    #412273
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Majdy dakujem pekne za odpoved. Idem pravdepodobne do toho mozno sa este poistm zalohou tohoto OS X ale skusim to :)

    #412276
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Prosim vas tu zalohu stareho os x mam spravit cez Time Machine Backup?

    #412279
    ????
    Účastník (Participant)

    ano, najlepsie cez Time Machine

    #412327
    Aur0n
    Účastník (Participant)

    Dakujem

Zobrazuje sa 18 príspevkov - 1 až 18 (z celkového počtu 18 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.