eBay

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Autor
    Príspevky
  • #59209
    MIxi11
    Účastník (Participant)

    Cawte moze mi nieto vysvetlit, teda najlepsie ten co si kupoval nieky mb cez ebay, ze ako to funguje……..

    #134145
    pepa007
    Účastník (Participant)

    já jsem kupoval MBA. použij pokročilé vyhledávání, volbu “Buy it Now” aby ti to nenabízelo aukce a pak je důležitý zatrhnout volbu “Only show items available to” a vybrat Slovensko. Ještě je dobrý zadat spodní cenovou hranici třeba 500 USD aby se odfiltrovaly různý periferie, tašky, knížky a podobný hovadiny.

    v výsledcích hledání si vyber podle ceny – u US obchodníků by ses měl dostat na ceny srovnatelný s Apple Store nebo nižší, u Evropských pak zhruba +15-25 procent DPH, podle země.

    DŮLEŽITÝ KROKY:
    – ověř si že obchodník má vysoký hodnocení – tj. v políčku feedback má aspoň nějakých 95%.
    – Pak je důležitý z kolika hodnocení to číslo vzešlo – počet hodnocení je to číslo v závorce za jeho názvem. osobně bych doporučoval aspoň řádově tisíce hodnocení.
    – Je dobrý na ty hodnocení mrknout a ověřit že ten obchodník skutečně běžně prodává notebooky a ne třeba jen nějaký drobky a jednou za rok jeden notebook.
    – přijde vhod když má u jména “Power Seller” nebo podobný hodnocení
    – u hodně obchodníků seš pojištěnej od eBay do 200 UDS, u těch lepších dokonce 2000 USD – kdyby se cokoliv stalo a všechny snahy o nápravu s obchodníkem selžou, měl bys dostat těch 2000 od eBay.

    U každýho zboží je uvedeno “Item location” – zboží z USA bude levnější protože na něm nebude DPH, ale tu ti vyměří jakmile zboží dorazí na slovensko – buď ti úřady pošlou složenku nebo ti dokonce to zboží pošlou na dobírku v ceně toho DPH. Každopádně to zdržuje proces dodání.

    Já jsem kupoval u obchodníka “Electronic King”, zboží bylo dodáno z UK, dorazilo tuším za 10 dní, na všechny emailový dotazy reagovali téměř okamžitě.

    Hodně štěstí

    #134146
    pepa007
    Účastník (Participant)

    ještě jedna věc – je dobrý mít PayPal account, hodně obchodníků ho vyžaduje a jinej způsob platby neumožňuje

    #134151
    MIxi11
    Účastník (Participant)

    a este mam otazkok par…..co mam robit v tom pripade ked si nieco kupim a nebude tam napr blok..teda doklad o zakupeni…..a to dph je ake vysoke??

    #134156
    pepa007
    Účastník (Participant)

    jakej doklad máš na mysli? že jsi to koupil od prodejce nebo že on to někde koupil? Obrátil bych se s dotazem přímo na prodejce, klidně ještě před koupí. jestli ti jde o záruku, tak tam by měla stačit registrace a zadání serial number na webu Apple.

    DPH třeba v UK je 17.5%, na Slovensku tuším 19%. Ta cena kterou UK obchodník inzeruje na eBay už by měla být včetně DPH – je to jeho povinnost to odvádět a ty to můžeš ignorovat (i kdyby ti psal že to je bez DPH apod. tak je to jeho chyba a po tobě tu daň nikdo chtít nemůže – ale takovýmu obchodníkovi se radši vyhni). Když budeš kupovat z USA tak je cena bez DPH a ty odvedeš 19% na Slovensku. Proto zboží z USA je na eBay obvykle zhruba o těch 20-30% levnější.

    Ještě nezapomeň na poštovný, u notebooku mě to vyšlo na nějakých 50 liber což není málo. a někteří obchodníci posílají výhradně třeba s DHL/FedEx apod. a tam to poštovný může být ještě o dost vyšší.

    teď jsem si vzpoměl že mě MBA stál přesně 950 liber (cca 28tis Kč) se vším všudy včetně dopravy, kdežto v obchodě se prodával za 48tis…

    Poslední důležitá věc – budeš potřebovat Slovenskou koncovku na síťovej adaptér (v UK i US mají jiný zásuvky) – ta se dá koupit buď přímo v Apple obchodě (draze – originál) nebo třeba na Aukru za 150 Kč. A samozřejmě na tom notebooku nebudeš mít slovenskou klávesnici, ale to ti asi došlo ;-)

    Jak vidíš je to celkem dost různých drobných překážek a složitostí, ale mně osobně to za úsporu 20tis. stálo.

    #134160
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    a clo sa nahodou neplati pokial sa kupuje od obchodu? teda ako tie buy it now neznamena nahodou, ze je to od obchodu?

    #134164
    bawy
    Moderátor

    Clo sa plati len z MIMO EU

    #134165
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    ano, ale len pokial nakupujem od obchodu, nie?

    #134167
    bawy
    Moderátor

    nie to plati vseobecne.

    #134169
    Hypnotize
    Účastník (Participant)

    takze pokial by mi napr nejaky znamy posielal balik z ameriky tak by mi ho otvorili a dali nanho clo?

    #134171
    bawy
    Moderátor

    presne tak… :) ked by si mal stastie a znamy by ti to poslal UPS a pribalil by fakturu na napr. 50$ tak clo by si platil len 19% z 50 $ co je stravitelna polozka..ale muselo by to byt UPS …a v podstate sa jedna o colny podvod ale robi to tak vela ludi no kazdopadne nenabadam :D

    #134177
    pepa007
    Účastník (Participant)

    clo 19% ??? to je šíření poplašné zprávy… clo není totéž co dph. dph je 19% ale clo by měla být relativně zanedbatelná částka…

    ale těmhle vopičárnám se přesně vyhneš když to koupíš v EU

    #134179
    bawy
    Moderátor

    sorry :) preklep, clo za PC neplatis len DPH cize 19% :)

    #167336
    Peter1007
    Účastník (Participant)

    Zdravím . Mám zopár otázok na ľudi čo majú skúsenosti s Ebay. Som v tom nováčik a nie je my všetko jasné.
    Tak začnem. Chcel by som kúpiť zopár veci ako napr: Elektróny na auto a iné veci okolo toho. Som registrovaný na PayPal a Ebay. Kde mám tie elektróny zakúpiť? Ja používam “www.ebay.de” a tam si nájdem v dražbe tie moje kolesá ale problém je v tom že večina predavajúcich (skoro všetci) majú v “Versand und Zahlungsmethoden” len Deutschland čize to znamená že zásielku pošlú len v rámci Nemecka??? Na nete som našiel že je dobre komunikovať s predávajúcim tak som sa dal na to a poslal som mu správu : Guten Tag. Ich möchte die Auffassung, dass die Waren in die Auktion. Nach dem Kauf der Ware können Sie es in die Slowakei?
    Poslal som to už viacerím predávajúcim ale zatiaľ sa my neozval nik tak neviem či je to všetko OK alebo robím chybu niekde. A pri poslednom posielaní my to neposlalo a vyhodilo my to chybu : Das Formular ist derzeit nicht verfügbar.
    Sie haben die maximale Anzahl von Nachrichten, die Sie senden dürfen, überschritten. A neviem čo to znamená. PLS poradte ako mam nakúpiť a kde robím chybu.

    #167337
    mike
    Účastník (Participant)

    Ahoj, chyba môže byť v tom, že si nováčik – teda máš nulový feedback a vtedy sa veľa predávajúcich bojí posielať takéto drahé veci… Alebo je problém tiež v tom, že je jednoducho drahé posielať takéto veľké veci ako sú elektróny a možno sa to predávajúcemu nevyplatí.
    V každom prípade, ak robíš tento postup ako píšeš, tak problém tam nie je žiaden, jednoducho si zatial nenatrafil na ochotného predajcu…

    #167349
    odklizec
    Účastník (Participant)

    Peter1007:
    Je to vzdy o komunikaci s prodejcem. Dulezite je se slusne zeptat a pokud rekne ze nic, tak bohuzel nic. Jako zacatecnik mas bohuzel nevyhodu 0 feedbacku jak napsal mike. Doporucuju udelat zopar mensich nakupu na alespon nejaky feedback, nez se pustis do velkych veci. Navic si to aspon odzkousis. Kupovat velke veci neni problem, jen je treba se dohodnout a mit 100% feedback a aspon par nakupu za sebou. Ja uz tak na ebay koupil nejake fotaky a notebooky (posledni byl MBP) a dokonce fungl novy kocarek pro decko, ktery tady stal v kamennem obchode o 10k vic. Kaslat na mistni nenazrance ;)

    #167352
    mike
    Účastník (Participant)

    tak tak, i ked ja som ako svoj prvy nakup na ebayi kupil biely macbook z USA este pred dvoma rokmi a usetril som az 15.000 sk, i napriek tomu, ze som zaplatil dan… :)

    #181296
    EdDy
    Účastník (Participant)

    Oživujem tému ! :D

    Háj !
    s eBay som nikdy nerobil, a rád by soim zohnal nejaky (total zniceny, len nech ide reproduktor !) iPhone 2G, čo najlacnejší, pomohol by mi niekto hladat ? dik :?

    #181309
    Rass
    Zablokovaný

    clo je vypocitane podla tabulky ktoru maju na colnici + ak ide o elektroniku tak je ta mnejake to 1% navyse

    #181313
    odklizec
    Účastník (Participant)

    # EdDy
    Pouzita elektronika (ne to jeste rozbita) se ze statu mimo EU nesmi dovazet. Na celnici takovou vec s nejvetsi pravdepodobnosti zadrzi a nepusti. Takze doporuzuju hledat pouze v aukcich v ramci EU.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 31 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.