Bateria v Macbooku

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Bateria v Macbooku

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Autor
    Príspevky
  • #56483
    tresky_blesky
    Účastník (Participant)

    Ahojte. V piatok som mal health baterie 100%. Nechal som notebook v rezime sleep az do nedele a v nedelu vecer som zistil ze health je uz len 98% pri 44 nabijacich cykloch. Este asi pred hodinou (pondelok 10:00) mi stale hlasilo 98% a teraz mi hlasi na moj udiv opat 100%. Nechapem ako je to mozne. A je vobec mozne aby sa kapacita baterie znizila behom dvoch dni o dve percenta? Alebo je mozne ze v rezime sleep sa kapacita baterie znizuje? Dakujem za pripadne info

    #118222
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    No hrůza… Ztráta 2%, měl bys navštívit nejbližší servis a žádat náhradu!

    #118238
    depi
    Účastník (Participant)

    Toto kolisanie sledujem uz ja ja posledne 2 tyzdne. Stacilo mo vsak urobi kalibraciu batrie a health mi stupol opat na 100%. JA to vidim tak, ze ide len o aktualnu hodnotu, kt. moze mierne kolisat, nemusi to znamenat rovno, ze baterka je zla. Ak sa mylim opravte ma niekto.

    #118240
    mylanko
    Účastník (Participant)

    No podla mna to je len orientacna hodnota. Ja som mal na svojom MBP hned po prvej kalibracii 98%.. teraz mam 96% a 11 cyklov za sebou.. Nakalibrujem to znova a uvidim co to spravi. Napr. aj stav baterie mi ukazuje 97% a to je uz asi tyzden v sieti nonstop…

    #118245
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    mylanko.. už sa to tu riešilo .. keď je nad 95% nabitá batéria.. Ďalej už nenabíja.. ani keby si nechal 5 rokov napojené nezmení sa to :)

    #118261
    mylanko
    Účastník (Participant)

    jj.. ja som len chcel povedat ze su to len cisla.. S vydrzou baterie som velmi spokojny napriek tomu ako to ukazuje iStat. A ked porovnam vydrz mojho stareho notebooku tak o tom sa neda ani diskutovat :D

    #293466
    Anonymný
    Neaktívny

    co viac prospieva baterii..ked je vkuse bez odpojenia v sieti alebo ked sa vybija a nasledne nabija?

    #293479
    trackIDerNR
    Účastník (Participant)

    omg riesite tu dve percenta za dva dni…ja dam vecer sleep a na druhy den vecer ked otvorim tak mi poklesla o 5-10 % a neriesim to

    #293480
    iTuxx
    Moderátor

    ale oni riesia health a nie stav nabitia

    #296687
    misko.dudasko
    Účastník (Participant)

    Ahojte Appleáci… Chcem sa spýtať na jednu vec ohladom baterie. A to… J e lepsie po nabiti baterie vytiahnut notebook zo siete a pracovat mimo siet na bateriu, alebo ostat napojený na siet. Coje lepsie pre zivotnost baterie? Dakujem vám velmi pekne a prajem vam vsetko dobre v roku 2012…

    #296689
    Matys
    Účastník (Participant)

    ostať stále napojený, ono sa po nabití batérie odpojí nabíjanie a mac sa potom napája len zo siete

    #296690
    misko.dudasko
    Účastník (Participant)

    dik Matys

Zobrazuje sa 12 príspevkov - 1 až 12 (z celkového počtu 12 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.