Audio na novom iMac 27″

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Audio na novom iMac 27″

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Autor
    Príspevky
  • #71963
    johny222
    Účastník (Participant)

    Zdravím, newiete mi niekdo powedať, či nové iMaci prenášajú cez ten minidisplay port audio aj 5.1 alebo len stereo?

    #228788
    nemosoft
    Účastník (Participant)

    Mna by to tiez zaujimalo. Mas asi na mysli redukciu s minidisplay port na HDMI.

    #228798
    driver123
    Účastník (Participant)

    Neprenasa zvuk. MiniDisplay Port prenasa iba obraz, aj ked to ide cez redukciu HDMI. Treba tak zapojit este audio kabel a ten napojit bud priamo do TV (ak ma taky vstup a moznost nastavit iny zvukovy vstup ako HDMI – teda aby obraz bral z HDMI, ale zvuk z toho audio kabla)…ja to riesim tak, ze zvuk napajam na externe reproduktory.

    #228800
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    Nove MacMini a MacBook Pro by uz mali pustat zvuk aj cez mini display port.
    Ale obavam sa ze v pripade iMacu to nefunguje.

    #228809
    driver123
    Účastník (Participant)

    Aha, tak tato informacia mi usla. Bol som v tom, ze tento standard ako taky to nepodporuje…zrejme ale nova verzia uz hej, co je super.

    #229265
    nemosoft
    Účastník (Participant)

    Tak mini displayport na novych imacoch (late 2009) prehrava aj audio pri pouziti hdmi redukcie a to az 7.1 kanalov. Mne to ale ide len pod parallels a windows, priamo v mac os mi to nechce hrat. Nevie niekto ako to nastavit?

    #229712
    nemosoft
    Účastník (Participant)

    Problem vyrieseny pripojenim redukcie na reciever… Naaadhera… Spokojnost… Mac forever…

    #229989
    rudiq1
    Účastník (Participant)

    naudar lidi

    tak som tiež riešil podobný problem a vyriešil som ho optickým kablm TPSLINK a na drhom konci JACK zvuk je parany 5.1 aj ked nieje písane tak ten zvuk jak tak ide docela slušne len sa mi stala taka vec že mi to prepojenie znemožnilo ovladanie hlasitosti na Mac-u je stale na plno zvuk a ide ovladat len na recieveri čo akože nijako nevadi ale radšej by som si nehal reciever nadstaveny nejak v strede a ovladal iMac len s dialkovým na multimedia.. neviete poradit prečo mi po pripojeni optickeho kabla toto urobi moj iMac 27″ intel core i3 vdakaa moc

    #229994
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    to je uplne normalna vec. Po optickom kabli sa posielaju surove data ktore spracuje receiver a ten ma teda na starosti aj hlasitost. Robi to uplne kazdy mac a neda sa to nejako zmenit.

    #229998
    rudiq1
    Účastník (Participant)

    oukej tak diki vyrovnam sa s tým už nejako myslel som že je to nejaka chyba alebo že som niečo pri nadstavovani mohol prehodit bo som skušal všeličo ked som sa to snažil rozchodit na 5.1 zvuk

    #232298
    sugipe
    Účastník (Participant)

    Ked sa to prepoji trebars optickym kablom alebo jackom, ked chcem niekedy pouzivat vstavane repraky a inokedy prepojenie, musim vzdy jack vytahovat, alebo je uz nejake riesenie

    #232303
    sugipe
    Účastník (Participant)

    Je opticky vystup na imacu kvalitnejsi aj na stereo, lebo ten klasicky jack vystup je dost biedny. Da sa teda prepnut vstavane repro – jack, bez vytahovania jacku, len cez nejaky soft, alebo stale nie.

    #232312
    sleepwalk3r
    Účastník (Participant)

    opticky vystup sa nedeli na kvalitny a nekvalitny. je to digitalny signal takze je STALE rovnaky do poslednej 1 a 0. Pri analogovom moze mat vplyv na prenos milion faktorov pretoze je tam “seda zona” resp sum ktory moze vplyvat na kvalitu. Ale pri digitale je to bud 1 alebo 0. nikdy 0,5 aelbo 0,8…

    strata kvality sa potom moze udiat pri prenose zvuku z receivera (zosilovaca) do reprakov – tam to uz ide analogovo.

    #232343
    sugipe
    Účastník (Participant)

    Takze sa oplati opticky. A potom ako dostat toto do zosilovaca, ked tam mam len cinch, je nieco na to? Normalny jack, ked tam dam klasickym kablom je o tichy a sa mi zda ze aj sumi troska.

Zobrazuje sa 14 príspevkov - 1 až 14 (z celkového počtu 14 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.