APPLE produkty z USA (MacBlog admins, čítajte, prosím, od 4. strany)

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware APPLE produkty z USA (MacBlog admins, čítajte, prosím, od 4. strany)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 69 )
  • Autor
    Príspevky
  • #119791
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Tak napríklad ak nepočítam tie dávne návody na odblokovanie, je to MacPlanet. Nechodím tam síce, no keď som tam bol, nezaregistroval som žiadny predaj a v podobných témach sa zakladatelia správali v súlade s mojou predstavou.

    Jedným zo základných etických princípov, ktoré musí obhájca práva dodržiavať, je bezúhonnosť, o ktorú sa samozrejme snažím všetkými silami. Nemôžem prehlásiť, že som nikdy v živote nevlastnil protizákonne nadobudnutý multimediálny obsah a ak sa tak náhodou stalo stalo, nikdy nebol použitý na komernčné použitie, redistribúciu alebo spôsobom, ktorý by nezákonnosť ešte viac zvyšoval. Ak takto bolo niekedy učinené, bolo to jedine z dôvodu neprístupnosti kvôli nemožnosti vlastniť embosovanú kreditnú kartu, alebo iného vážneho a neovplyvniteľného dôvodu. Rád by som však podotkol, že podobne ako Ty, postupom času sa snažím všetky súčasti môjho multimediálneho vlastníctva nadobudnúť legálnou cestou.

    Chcem tiež povedať, že som sa nedopustil vykonania ani jedného z bodov, za ktoré som kritizoval MacBlog a jeho užívateľov v tejto téme.

    Je možné, že úradníci nemajú problém s odpustením cla, no to nie je dôvod k verejnému vymieňaniu si skúseností a priznaní.

    iPhony sú aj v Číne a najnovšie aj v Bratislave. Všetky pôvodné pravidlá však stále platia.

    Dôkazový materiál musel byť, pretože inak by sa hneď našlo niekoľko ľudí, ktorí by počítali po svojom.

    #119793
    pedro
    Účastník (Participant)

    OK, kazda dalsia diskusia by bolo uz len tahanie za slovicka, takze to necham tak. V niecom s tebou suhlasim, v niecom nie, ale tak to je v podstate jedno.

    Zhrniem moj nazor: skor ako mazanie a zamykanie (zamkynanie?) prispevkov by som uzivatelov banoval. (Da sa to na macblogu ?) Prispevky o tom ako obchadzat dane a cla, kupovat a predavat iphony vzdy boli su a budu. Nie som pravnik, ale ked sa o tom diskutuje tak to nie je trestna cinnost, nie? Ked sa deti na pieskovisku bavia ako zastrelia premiera tak ich pride policia zatknut? Podla mna nie,lebo su to vsetko len reci. Takisto mozem niekomu dat detailny navod ako prepasovat tucniaka z antarktidy..pokial to neurobim tak to nelegalne nie je. Preto by som to nechal tak.(Ak sa mylim opravte ma)

    #119794
    nemo
    Účastník (Participant)

    K tem iPhone: Nakup i odblokovani je zcela legalni. Uz to tu mnohokrat byl receno, tak nevim, proc to slem MLN porad tahas. Je to jako s jinejma telefonama – taky se kupujou v Polsku, odblokovavaj a prodavaj tady. Je na zvazeni kazdeho, jaka mira rizika pri poruse pristroje pro nej je jeste pripustna, ale jinak je to naprosto legalni.

    Clo: Nevim jak na Slovensku, ale v CZ je clo na pocitace 0%, cili zadne.

    S tahanim warezu a odkazu na podobne souhlasim – to tu nema co delat. Zrovna ve svete Apple jsou ceny software velice rozumne (v naproste vetsine pripadu). Pokud je cena nehorazna, bojkotuju to. Typicky pripad me napada s utilitou SpanningSync – cenova politika vyrobce se mi nelibi a tak program nemam, ikdyz by se mi hodil.

    #119795
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Zamykanie/zamkýnanie beriem ako otázku, takže: http://slovnik.juls.savba.sk/?w=zamknúť&s=exact&d=kssj4&d=psp&d=scs&d=peciar&d=hssjV&d=obce&d=priezviska&ie=utf-8&oe=utf-8

    Veľmi dobrá stránka na overovanie spisovnosti slov. Odporúčam. :)

    Čo sa týka Tvojej druhej otázky ohľadom rozprávania o trestnej činnosti s Tebou nemôžem súhlasiť, ľutujem. Tebou uvedený príklad nie je zhodný s našou situáciou, pretože právo berie zohľadňuje aj schopnosť aktérov daný skutok vykonať. Ide o štádium plánovania a ak by v ňom boli prichytené osoby schopné zmieňovaný čin naplánovať, spáchať, alebo zariadiť jeho spáchanie, orgány činné v trestnom konaní by mali právo na ich zadržanie a vzatie do väzby na základe §13 TZ č. 300/2005 Z. z., hovoriacom o prípravnom štádiu trestného činu, ktorý by v tomto prípade znamenal úkladnú vraždu podľa §144 TZ č. 300/2005 Z.z.

    V našom prípade ide o aktérov trestného činu v podobe páchateľa a účastníka, pričom páchateľ je podľa §19 TZ č. 300/2005 Z.z. samotný človek dopúšťajúci sa trestného činu, na ktorý dáva návod a ak sa ho nedopustil priamo, iba na neho dáva návod, stáva sa účastníkom na trestnom čine alebo na jeho pokuse podľa §21 TZ č. 300/2005 Z.z.

    MacBlog a jeho konatelia zodpovední a oprávnení odstraňovaním vyššie uvedených postupov sa vlastne taktiež stávajú účastníkmi na trestnom čine podľa §21 ods. 1 písm. d) TZ č. 300/2005 Z.z. a to poskytnutím inému pomoci na spáchanie trestného činu radami, ktoré sú podľa iných nariadení povinní odstrániť. Voči MacBlogu vystupovať nechcem, iba ich prosím o zváženie činností odohrávajúcich sa na ich internetovej stránke. Ďakujem

    #119796
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    nemo: Výrobcovia tých telefónov však nemajú uzavretú zmluvu o exkluzivite. Osobne nesúhlasím s vyhlásením, že ide o legálne činy, pretože ak operátor daný telefón blokuje, znamená to, že má ostať dostupný iba pre jeho sieť, alebo je kúpený v akcii k paušálu.

    Viem, môj názor nie je dostatočne kvalifikovaný, takže ak chceš, môžem sa obrátiť napríklad na právnu poradňu na e-trend.sk.

    #119800
    pedro
    Účastník (Participant)

    nemo: iPhone nie je legalny, ale ani nie je ilegalny. Je to “grey area”.. dovezene macbooky z USA sa uz v krajinach EU zaraduju ako “importware” :)

    s tym clom to je na 99% tak aj na SK, ide hlavne o tych 19% dph.

    MLN: s tymi operatormi to az take jednoduche nie je..odblokovanim porusis pravidal operatora,za co ti moze byt udelena pokuta, ale pochybujem ze by sa to uz dalo kvalifikovat ako trestny cin.

    a uz moja posledna poznamka k tejto diskusii:
    a co ked pravna poradna zisti ze to je nelegalne? zrusia tuto stranku? Najdu nejakeho uradnika z danoveho uradu ktory poda podnet na trestne stihanie? zachadzas prilis daleko, kasli na to.

    Je piatok poobede, daj si dobru veceru a chod s kamosmi von/pozri si dobry film/koncert klasickej hudby atd..hadanie nechaj tym ktori na to maju chut,trestnu zodpovednost prenechaj tym ktorych sa to tyka..
    Ja tak urobim :-)
    Peace.

    #119803
    mayoxy
    Účastník (Participant)

    lol :D nemate co robit ? deti v nikarague zomieraju a vy take hovadiny riesite tu.. omg

    #119804
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Ja som nechcel podať žiaden podnet proti MacBlogu. Chcel som len získať stanovisko profesionálnych právnikov voči iPhone.

    Takisto som chcel, aby administrátori MacBlogu zvážili, áno, iba zvážili stanoviská, ktoré som napísal, pretože tých 50% nevhodného obsahu ma obťažuje a znižuje prehľadnosť.

    Máš však pravdu, že nie je potrebné až tak sa tým zaoberať. Ja to beriem ako istú formu tréningu na praktických udalostiach. Neviem… možno mi dajú čestné členstvo v policajnom zbore. :D Idem sa teda venovať niečomu inému… :)

    #119805
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    mayoxy: Aj na tie mám riešenie. Pred niekoľkými dňami som riešil podobnú otázku, ale tu ide o politické postoje, pri ktorých prezentovaní by som stál na veľmi tenkej nitke, takže radšej mlčím. :)

    #119810
    JackOsbourne
    Účastník (Participant)

    Milan, skladam ti poklonu, ,,kvalitne” si vystihol podstatu problemu. Hmm, predkladat realne argumenty je dobra zbran. Co je horsie, proti debilite niet lieku :) A druha vec, aj napriek tomu ze iPhone sa pomaly ale isto blizi aj na legelny slovensky trh, niektore ,,zárobku-chtivé subjekty” z toho bez ujmy urcite nevyviaznu…

    #119812
    pedro
    Účastník (Participant)

    JackOsbourne: nie ze by som schvaloval ich konanie, ale ked ktorykolvek predajca iphonov na slovensku dostane aspon penaznu pokutu, zjem kefu.Surovu alebo aj vyprazanu, to je jedno.Video bude na youtube

    #119816
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    JackOsbourne: Ďakujem Ti. Tvoju pochvalu, podporu a názor si vážim ako v minulých prípadoch, tak i teraz. Verím, že sa Tvoje slová o ujmách vyplnia.

    Pedro: Takú tú záchodovú? Beriem Ťa za slovo. :D
    (Pozn. Slovo toaletná by v tomto prípade dostatočne nešpecifikovalo druh kefy, takže sa ospravedlňujem za termín, ktorý sa v slušnej spoločnosti nepoužíva.)

    #119817
    pedro
    Účastník (Participant)

    MLN: trebars aj tu “toaletnu”.. :-D aj ked povodne som uvazoval skor o kefe na topanky, taka s velkym drevenym chrbtom a dlhymi ciernymi stetinami.

    #119819
    JackOsbourne
    Účastník (Participant)

    pedro: Mozno by som si dal tu kefu s tebou. Pracujeme s jednou ceskou firmou (nieco podobne ako nemenovana spolocnost ktora pridala do svojej ponuky iPhone), proste predajca vypoctovej techinky vsetkeho druhu. Celkom sa im darilo v predaji pocitacov Apple, zaradili pred vianocami iPhone, niekto ich bonzol, zrusili im kompletnu licenciu na Apple a priebezne ich kontroluju ci sa nevratili na zle chodnicky. O financnej pokute neviem, ale viem aspon o tomto…samozrejme niesom majitelom tej firmy aby som to mohol poskytovat ako 100 percentnu info, ale myslim ze je to overeny zdroj…

    Edit: Rozhodne chod do tej ,,toaletnej” a nieze ta zlaka nejaka zanovna, pekne pouzivana tak ako sa patri…

    #119820
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    Tak zase… buďme humánni. Vyber si, akú chceš. Nemôžem dovoliť, aby ohrozila Tvoje zdravie.

    Viem, že už srším vtipom, no potom Ti odporúčam spracovanie na štýl “Will it blend?”. Aspoň sa Ti nezasekne v pažeráku, prežiješ to a vyslúžiš si od YouTube návštevníkov obdiv.

    #119821
    huMus
    Účastník (Participant)

    Interentove fora nie su take nevinne ako sa na prvy pohlad moze zdat =)

    http://images.encyclopediadramatica.com/images/5/5f/Fuckingowned.jpg

    #119823
    huMus
    Účastník (Participant)

    Pozrime sa na to takto => V strede chodnika je hovno…

    Vacsina ludi si ho vsimne, zasmeje sa a ide dalej.

    Menej vsimavi do nho pekne slapnu, zanadavauju a o dva dni sa na tom zasmeju.

    Potom su taki ako MLN, “nadpriemerne inteligentni”, ktori si to hovno vsimnu a pekne ho obidu…

    Ale neda im to. Vratia sa a sadnu si k tomu smradlavemu hovnu. Zacnu vykrikovat “LUDIA, DAVAJTE POZOR, JE TU HOVNO!” Vacsina si pomysli, taky mudry chalan a nema na seba ako upozornit len sediet pri hovne a STATE THE OBVIOUS! Ved keby tam vobec nebol tak by sa nic nestalo…

    Ti menej vsimavi mu pekne podakuju a pomyslia si “Dnes mam asi stastny den, keby tam ten typek nebol tak do toho mozno stupim” a s usmevom si vykracuju dalej.

    Vsetky osoby v tomto pribehu su fiktivne. Nenechajte sa zmiast. MLN je iba nahodna kombinacia pismen.

    #119824
    huMus
    Účastník (Participant)

    Ten screenshot toho fora je ucebnicovy internetovy FAKE BTW, a Classic one

    #119825
    nemo
    Účastník (Participant)

    1. Odblokovani iPhone je LEGALNI. Tedy zadne anitak-anitak, ale proste legalni. A to i v USA. Odblokovanim telefonu zadnou smlouvu s operatorem porusit nemuzete, protoze jste zadnou neuzavreli. To se dela az pri vyberu tarifu apod., k cemuz pochopitelne nedojde.
    2. Dovoz telefonu je legalni. Telefon je legalne ke koupi v USA a dovezt si ho muzete, kam chcete.

    A vubec nezalezi na tom, jakou ma AT&T, T-Mobile ani O2 s Apple smlouvu. Zase tu MLN placas tva soukroma prani a vydavas je za “svatou pravdu”. Uz jsme se o tom tehdy bavili, ze? Skoro mesic jsem tu “nebyl” a uz tu zase pochodujes jako neomylna pokladnice vseho vedeni lidstva. Mel jsem za to, ze jsme si to vsechno vyrikali v tom prispevku, kde jsi se omlouval. Opet ti tedy pripominam – laskave se krot s tvymi nazory a drz se toho, co jsi slibil.

    Kazdopadne doporucuji odkazovat vsechny dotazy ohledne iPhone na iphone.cz, kde se tomu venuji a nemusi se to resit tady.

    #119826
    EmElEn
    Účastník (Participant)

    “Co je horsie, proti debilite niet lieku :)” Nemo, keď to nechápeš, nemá zmysel Ti to vysveťľovať. Ide o zmluvu s AT&T a ostatnými exkluzívnymi operátormi. Ale kľudne to rob, Ty môžeš dopadnúť zle.

    humus: To nebolo pekné. Nesúhlasím s tým, pretože v takom prípade by o ulicu ďalej, pri inom hov**, stála skupina kriminalistov pokúšajúcich sa hov** odstrániť a upozorniť na neho.

    Ľudia, ktorí ho tam nechali sú naopak bezduchí ignorati, ktorí nie sú o nič lepší, ako to hov**.

    Samozrejme, ak sa popísané povahové črty na niekoho podobajú, je to čistá náhoda.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 41 až 60 (z celkového počtu 69 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.