Aperture 3

Domov Diskusné Fóra Ostatné Aperture 3

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 27 )
  • Autor
    Príspevky
  • #69661
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Neviete ,mi niekto prosím poradiť či sa dá alebo ako sa dajú hromadne v Aperture 3 zmeniť veľkosti fotografií.
    Vopred ďakujem.

    #213374
    poper
    Účastník (Participant)

    da sa cez automator. aperture nvm

    #213376
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Nemohol by si mi to prosím trocha popísať. Mám MAC len 3 týždne a automator som ešte nepoužil i keď mám aj knihu OS X . Ďakujem.

    #213379
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Poprípade poraď, ktorý soft by to vedel spracovať. Dosť často to potrebujem. Doteraz som pracoval vo Windows a tam bol na to super Zoner 12. Kúpil som si mAc práve kôli Videu a foto ale ešte mám problém pokiaľ to všetko nahradím. Tak zatiaľ ďakujem. Poteší každá rada.

    #213383
    poper
    Účastník (Participant)

    huh, to je dobre. a ja mac ani nemam, ale rad by som
    to co o nich viem som sa vacsinu dozvedel tu.
    toto uz riesili na zmensovanie obrazkov

    #213387
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Nepochopil som, že nemáš MAC. Myslel som, že tu sú len ľudia čo poradia a majú MAC.

    #213399
    mrzo
    Účastník (Participant)

    2 Karol61 – poradil ti dobre – uz sa to tu preberalo – napriklad tu – https://www.macblog.sk/forum/discussion/15179/jednoducha-app-na-hromadne-zmenseni-velikosti-obrazku/ Pripadne ak ti nestacia tam spominane riesenia pouzi hladanie tu alebo na google, je skutocne neskutocna hromada programov alebo rieseni, co dokazu hromadne zmenit rozmer obrazkov…

    #213404
    mike
    Účastník (Participant)

    fotografie je najjednoduchsie zmensovat aj cez preview… oznacis si tie, ktore chces zmenit a otvoris ich… potom na pravo ich vsetky oznacis a pojdes na Tools / Adjust Size

    #213434
    Karol61
    Účastník (Participant)

    Ďakujem to je to čo som potreboval program downsize.

    #250131
    titinius
    Účastník (Participant)

    Nazdar, mam problem
    v Aperture som si vzdy importoval fotky z fotaku ako “new project” a tak sa mi stalo ze mam napriklad projekty:
    Futbal X
    Futbal Y
    Futbal Z

    vsetko ako PROJECT

    teraz chcem urobit project “Futbal” a do neho vytvorit albumy “X” , “Y” a “Z” . Rozumieme si , nie? :)

    takze si otvorim projekt Futbal X ,
    oznacim vsetky fotky,
    kliknem pravym klikatkom mysky,
    dam “New” -> “Album” , tam sa ma opyta ci ho ma urobit z oznacenych fotiek, odfajknem ze ano
    vytvori sa mi novy album kde su spominane fotky,
    album premiestnim /drag n drop/ do noveho projektu Futbal

    to by vyzeralo vsetko fajn, ale problem je:

    povone fotky ostali v projekte Futbal X
    a ked tento projekt ako nadbytocny (kedze fotky uz mam v projekte Futbal a v nom v albume X) vymazem, tak sa mi vymazu aj fotky z toho noveho albumu :)

    takze moja otazka, neda sa nejako proste zmenit typ “projekt” na “album” ? ktory by som cely uz hodil do projektu Futbal ?
    resp ako to urobit tak aby som povodny projekt Futbal X mohol vymazat a nevymazali sa mi fotky z Albumu X ?

    Dakujem krasne ! :)
    vsetky fotky su RAWka

    #250146
    titinius
    Účastník (Participant)

    halo ! to tu nikto nerobi v Aperture ?

    #250147
    martinjuran
    Účastník (Participant)

    Robí, ale krátko. Tiež pozerám na niektoré veci ako puk. Ale stiahol som si príručku, nejaké výučbové videá a pomaly sa prehrýzam…

    #250238
    majokap
    Účastník (Participant)

    urob si nový projekt “FUtbal” a všetky fotky z ostatných futbal projektov dragni do tohoto projektu. Potom už len vymažeš prázdne projekty.
    Albumy a pod. sú len podzložky projektov, závislé na danom projekte…..takže preto sa to správa tak, ako píšeš

    #250398
    steele
    Zablokovaný

    – projekt je asi najvyssia cast, takze nejaky mat musis.
    – vramci projektov si robis albumy
    – ak chces zmenit nejaky projekt, nemusis vytvarat novy, ak som dobre pochopil, z jedneho projektu vytvaras iny, staci ho preto premenovat
    – ak chces vymazat fotky z nejakeho albumu, das “Remove from album”, nie “Delete version”, to by malo zarucit, ze len vymazes fotky z albumu, ale nie z disku

    #256364
    titinius
    Účastník (Participant)

    dakujem za raady :)
    ako pisete, trebalo z jedneho projektu prekopirovat fotky do druheho (a tym ich zmisat s predchadzajucimi) a potom si oznacit urcite (napr slovan vs trnava :D) a z nich vytvorit povedzme album,,, najlepsie je preto fotky otagovat, aby sa lahsie hladali prave tie ktore maju byt neskor v jednom albume, aj ked sa vlastne daju zoradit podla datumu pridania, takze sa to da aj tak,,, dik za pomoc

    #352231
    Jarko
    Účastník (Participant)

    Ahojte, nevie niekto ako to bolo pri prechode z aperture 2 na verziu 3. Ide mi o to, že chcem zakúpiť Aperture 3. Špekulujem, že pravdepodobne za nejaký krátky čas bude dostupná verzia 4. A teraz, či bude treba zakúpiť verziu 4 za plnú cenu, alebo bude len nejaká cena upgrade. Ďakujem.

    #352232
    piggee
    Účastník (Participant)

    Ci bude Aperture 4 je otazka, ci vobec dalsie Aperture bude. Prechod z Aperture 2 na Aperture 3 je bezproblemov, on si databazu konvertne na novsiu sam… akurat je potom problem prejst naspat na starsiu verziu, ale osobne myslim, ze na starsiu verziu nebudes potrebovat prechadzat.

    #352235
    Jarko
    Účastník (Participant)

    Ahoj, ten prechod software si tiež myslím, že bude v pohode, ale mne skôr išlo o peniaze, či ten prechod z 3 na 4 bude o niečo lacnejší alebo bude treba 4 zakúpiť ako nový soft. Ďakujem.

    #352237
    piggee
    Účastník (Participant)

    Ukazuje sa, ze 4 asi ani nebude, tak kludne prejdi na 3, kedze rozdiel medzi 2 a 3 je dost podstatny…

    #352238
    Jarko
    Účastník (Participant)

    Ahoj, tak je to až také vážne, že Aperture 3 bude posledné.

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 27 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.