Aky HDD pre MBP: 7200 otackovy alebo 5400 otackovy?

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware Aky HDD pre MBP: 7200 otackovy alebo 5400 otackovy?

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 21 až 37 (z celkového počtu 37 )
  • Autor
    Príspevky
  • #108182
    Jalko
    Účastník (Participant)

    Ked uz je rec o tom SEAGATE, rozdiel medzi
    Seagate Momentus 160GB a Seagate Momentus 160GB SerialATA je iba v tej tichsej prevadzke – SoftSonic (FDB) motor ?

    A ak to niekto ma, tak by ma celkom zaujimali nejake postrehy toho, co myslia pod tou tichsou prevadzkou kedze to aj tak sotva pocut.

    #108184
    Chlup
    Účastník (Participant)

    No ja nevim jestli je nejlepsi ten Seagate. Mam v MacBooku uz asi 14 dni tu 200GB Toshibu a taky si nemuzu stezovat. :) Seagaty pouzivam jinak uplne vsude, protoze mam dobre zkusenosti, ale tady proste vyhrala velikost. :)

    #108194
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    Ten Seagate je uzasny, tichucky a aj system na tom bezi akosik sviznejsie (placebo efekt funguje :))) )

    #108200
    Jalko
    Účastník (Participant)

    DoNaLd, a ktory mas, ten s FDB, alebo ten bez ?

    #108202
    DoNaLd
    Účastník (Participant)

    ja mam tento: SEAGATE 2,5″ Momentus 5400.3 160GB, SATA NCQ, 8MB cache, 5400ot, PMR, ST9160821AS

    #259561
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    Ahojte, riesim totozny problem ako zakladatel tejto diskusie. Lenza ja sa stanem coskoro majitelom mbp 2011. Chcem mat v nom 500 gb hdd avsak uvazujem o 7200 rpm. Oplati sa to? Ake mate skusenosti s hlucnostou a so spotrebou?

    #259562
    bawy
    Moderátor

    záleží od konkrétnej značky a typu disku, ale cca je to vždy o tom istom..spotreba je zanedbateľná, hučí to, a na menších stoloch to nepríjemne vybruje..ja osobne som 7200 vybrať a vrátil 5400…

    #259574
    krondo
    Účastník (Participant)

    ja mam v mb 7200 rpm 500 gb a som spokojny, rozdiel v rychlosti nie je velky, ale neprehrieva sa vobec, ak nespis so zapnutym macbookom pri hlave tak to ze je hlucnejsi nezbadas, a ziadne vybracie som nepostrehol.

    #259575
    powaq
    Účastník (Participant)

    Peter, riešim rovnaký problém, ešte pred kúpou MBP. Trochu ma desí to vibrovanie (hučanie až tak nie) ako popisuje bawy. MBP kupujem práve kvôli hudbe, a našiel som nejaké testy, napríklad tento staručký:

    http://www.barefeats.com/5472.html (tam to vychádza tak, že pri malých súboroch rozdiel medzi 5400 a 7200 je zanedbateľný, ale pri väčších súboroch to zmysel má)

    To isté hovoria iné testy, veľmi záleží na tom, čo chceš robiť. Editácia videa, hudby, Photoshop…

    bawy, čo za typ disku si mal? a ta ista otázka na kronda, keď je tak spokojný :)

    #259576
    thesilentman
    Účastník (Participant)

    Ja som skusal disk Hitachi 7K500, 7200 ot. a to hucanie oproti povodnemu disku bolo priserne. Macbook som si kupil okrem ineho aj kvoli tomu, ze je uzasne tichy, takze disk siel po 5 minutach prec. Skusal som dalej 5400 ot. model Hitachi 5K500, bolo to o nieco tichsie, ale stale prilis hlucne oproti povodnemu, takze nakoniec skoncil v externom boxe a v Macu mam stale original 250GB. Vibracie ale nebolo citit u ziadneho z diskov.

    #259577
    powaq
    Účastník (Participant)
    #259578
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    ja notebook pouzivam a macbook budem pouzivat na net, prezentacie, obcas trocha uprava videa, torcha kreslenie, zo vsetkeho trocha snad aj obcas counter strike ale to bude na wine

    nemam rad cakanie, a teraz mam tak akurat nabijacku ipodu (asus eee) takze potrebujem nieco pri com vacsinu casu nebudem sediet a cakat :D macbook pro 13″ s i5 by mi mala plne postacovat.

    Pri praci s mensimi subormi je takmer jedno aky tam je disk lebo ci kopirujes 2 s alebo 4 s to je jedno ale ked chces prekopirovat niekolko gb tak to moze byt casovy rozdiel aj niekolko minut. Najviac mam obavu pred spotrebou a vybraciami, 2,5 disky su hlucnejsie ako bezne 3,5?

    dalsi edit :)
    nove macbooky maju sata3? vsakze

    #259582
    powaq
    Účastník (Participant)

    A aby sa to celé skomplikovalo, táto diskusia:

    http://forum.mujmac.cz/read.php?117,5076651

    :D

    #259583
    peter.pastier
    Účastník (Participant)

    to je bezna realita vsetkych diskov co som kedy mal, starsie 3,5 palcove je aj pekne pocut ako sa zastavia a potom rozbiehaju. Mam na to teoriu ze nejakym sposobom poklesne napajanie disku pravdepodobne chyba elektrickej siete. zatial mi neodisiel ziaden disk.

    ale k teme :))

    aky mate nazor na tento:
    http://www.alza.sk/seagate-constellation-2-500gb-d205765.htm

    #259589
    bawy
    Moderátor

    powaq: 2,5″ Seagate Momentus 320GB SATA 7200.4 7200ot. 16MB

    #259600
    powaq
    Účastník (Participant)

    bawy, veľká vďaka… dnes nerobím nič iné, ako čítam thready na oficiálnom apple fóre, zdá sa, že nové macbooky pro majú viac problémov, ale to je už iná téma :) snáď aj nejaký MBP 2011 otestujete, som zvedavý na názor.

    #259604
    renad
    Účastník (Participant)

    mám 4 ks Seagate Momentus 500GB/7200/16MB … všetko je bez hluku a bez problémov …
    (jeden je v Macbook-u 2007, jeden v MacMini 2009 a posledné 2 kusy v ďalšom MacMini 2009 – druhý disk je namiesto Superdrive)

Zobrazuje sa 17 príspevkov - 21 až 37 (z celkového počtu 37 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.