2,5″ disk s Firewire nebo USB???????????

Domov Diskusné Fóra Pomoc: hardware 2,5″ disk s Firewire nebo USB???????????

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 41 )
  • Autor
    Príspevky
  • #58240
    filip.bacak
    Účastník (Participant)

    Ahoj,

    zajímá mě Váš názor.

    Uvažuji o koupi 2,5″ externího disku Western Digital. A uvažuji mezi My Passport Studio a klasickým My Passport Essential.

    Jediný rozdíl (pokud pomineme barevné varianty) je v tom, že Studio je formátováno přímo pro mac a nabízí připojení přes FireWire.

    Myslíte, že výhoda firewire je dostatečný důvod ke koupi? Pokud vezmeme v potaz, že na firewire se můžu v mém okolí připojit pouze na svůj počítač a na kterýkoli jiný bych musel stejně nosit ještě USB kabel, připadá mi to jako zbytečnost (rozdíl v rychlostech není nijak omračující)…

    Jak to vidíte vy?

    #128284
    raul
    Moderátor

    Ja by som urcite kupil Essential.
    Jednak je to pekne biele ( joke:-) ) a pripaja sa nielen cez FireWire, ale aj cez USB 2.0, co riesi tvoj problem.
    Na Macu, pre kt je specialne formatovany (aj ked nevidim v tom ziadnu vyhodu… dam si vysvetlit..) mozes pouzivat rychly FireWire a inde USB 2.0.

    UPDATE: a sorry, trosku zle som pochopil tvoj prispevok, ako som neskor zistil…
    Takze este raz: ved USB kabel budes musiet nosit aj ked kupis hocijaky iny disk. A ja si myslim, ze fireware ma svoj zmysel. Ja mam zapojeny disk cez FW a urcite by som sa k usb nevratil, resp. ak musim (podobne ako ty, tj na PC, tak to je hrozne…)

    #128291
    willy
    Účastník (Participant)

    Podla mna ti bude uplne stacit USB, ja som si kupil My Book® Essential Edition™500GB s USB a dlhsie trvala iba prva zaloha cez Time Machine. Firewire je zbytocnost pokial casto neprenasas velke subory(20,30,40GB….), inak ti bohato postaci aj USB. Ja by som si kupil disk s firewire iba ak by mal aspon 1TB, inak je to zbytocne. Tot moj nazor:)

    #128304
    Tommy_Verceti
    Moderátor

    ja mám tiež studio s FW800 určite sa to vyplatí USB je menej spoľahlivé a stabilné s FW 400/800 sa to nedá porovnať…

    a vidím to hlavne tak, že si zmeň názov témy ktorý bude odrzkadľovať o čo tu ide lebo Ti ju ináč zmažem!!! to by sa všetky témy mohli volať ako Tvoja a nikto by pri vyhľadávaní nič nenašiel!

    #128307
    Anathos
    Účastník (Participant)

    Ja mam tiez 1TB Studio II na FW. Parada na Time Machine a ine zalohy…

    #128309
    willy
    Účastník (Participant)

    No na zalohu v Time Machine a ine zalohy je naozaj lepsi FW, ale ak to chce mat dotycny cisto ako prenosne zariadenie na hudbu, filmy a ine dokumenty, bohato mu postaci USB. a 2,5” je idealne riesenie k notebookom cize sam filip.bacak to tak asi zamysla. Am I wrong?:)

    #128311
    raul
    Moderátor

    Anathos: ty pouzivas na TimeMachine 2.5″ disk? Lebo ja si chcem kupit novy 1TB 3.5″ disk, ale ak sa da aj 2.5″ tak potom este popremyslam…
    A ked sme pri tom – kolko zabera taka jedna zaloha TimeMachine? thx

    #128312
    filip.bacak
    Účastník (Participant)

    Přesně tak. Disku bude primárně určen k MacBooku k záloze + přenášení “méně potřebných souborů” (které nestojí za místo přímo na disku) + přenášení objemnějších souborů (použití místo Flashky).

    raul: ak kúpim jakýkoli jiný disk, tak usb kabel budu muset nosit, ale už ne firewire.

    Jde o to, že pokud u sebe budu mít FireWire kabel (připojení k MacBooku) a zároveň USB (pro připojení ke všem ostatním počítačům) tak není již FireWire zbytečný??? a o moc rychlejší není, neboť se jedná jen o FW400. Já vidím jediné pozitivum v tom, že si na svém MB nebudu zbytečně blokovat více používaný USB port a využiji nevyužitý FW

    #128313
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    WD Studio 2,5 320GB jsem si koupil před zhruba týdnem a to hlavně kvůli TimeMachine, předtim jsem používal USB, ale ne na TM. Přijde mi, že FW je rychlejší??? (ikdyž podle papíru by nemělo). Možná jsem udělal chybu a měl koupit Time Capsule, ale ta zas neni moc přenosná :-)

    Jo a kvůli jinejm počítačům stačí tahat jen USB kabel-tento disk funguje jak s USB tak i s FW.

    #128314
    raul
    Moderátor

    no ber to tak, ze FW kabel si nechas pri MB, a na zalohy to je fakt lepsie. A ked budes disk prenasat, tak zoberes len USB kabel :-)

    Ale nie, musis sa ty rozhodnut, ale pre mna by zohraval ulohu hlavne ten rozdiel v cene… + by som si rozmyslel, ci nechem radsej 3.5″…

    Ak chces kupit 2.5″ tak potom je asi naozaj lepsie usb…

    #128316
    marek
    Účastník (Participant)

    idealne je kludne 2,5 ale fw800, nudzovo fw400
    + bezproblemova nepajanie 2,5 disku
    + nezatazuje procesor

    #128320
    raul
    Moderátor

    marekv:
    +rovnaka kapacita ako 3.5″ + par tisic :-)

    #128323
    Vojtin
    Účastník (Participant)

    několikrát větší než 2,5 :-) a žere hodně elektriky a musí mít napájení…

    #128324
    marek
    Účastník (Participant)

    raul
    nevedel som ze rozhodujuci faktor je cena, ja skor myslim ze funknost

    ja napr mam time machine externom disku 3,5, lebo mam nato podmienky
    ale viem si predstavit mat time machine na takomto disku
    http://www.lacie.com/us/products/product.htm?pid=11087
    pripadne varianta z mensou kapacitou

    napr takyto disk si viem predstavit pre niekoho kto chce zalohu prenasat, pripadne len nechce mat kable naviac kade tade, ten disk napriklad pripojis cez fw800 alebo fw400 a nemusis mat zdroj
    a disk je pritom rychly a ma velku kapacitu, nevyhoda vyssia cena

    #128328
    raul
    Moderátor

    ja si tiez nemyslim, ze rozhodujuci faktor je cena, ale aj na to treba prihliadat…

    co si poslal je pekny kusok, ale to je 3,5″ nie?
    Podla mna sa treba zamyslat prave nad tym: ak chcem disk na zalohy a na “rozsirenie” ulozneho priestoru int HDD, treba kupit 3.5″ s co najvyssou kapacitou a pripojenim FW800.
    Ked vsak chcem disk, ktory ma fungovat ako velkokapacitna flash :-), tak treba kupit 2.5″ ale aj to podla mna staci max 160GB. A vtedy nieje problem ani s pripojenim USB.

    #128331
    marek
    Účastník (Participant)

    to su dva 2,5 disky s raid 0, krasny a rychly kusok
    jeden mam, mam verziu ktora ma dva 7200 otackove disky, ale ma mensiu kapacitu 400gb
    ja ho vyuzivam ako disk na zakazky, prenasam ho medzi pocitacom doma a pocitacom v praci

    #128333
    raul
    Moderátor

    to si si isty, ze su to dva 2.5″ disky? Mne sa to nezda. Ved v specifikacii to nieje napisane…

    A z toho co mas doma vies vybrat len jeden disk a zobrat prec len ten?

    #128334
    marek
    Účastník (Participant)

    sto pro su tam dva,
    lebo na raid musia byt disky dva + rozmery disku na vysku su male, nezmestil by sa tam vacsi disk + 2,5 disk je najvacsi zatial 500GB, preto maximalna velkost toho externeho disku je 1TB atd atd

    vsetko je v kovovom obale, dnu sa nedostanes, jedine ze by si oskrutkoval zadok a tym porusil aj zaruku

    #128335
    raul
    Moderátor

    aha… hmm. vidim, ze si to este budem musiet aj ja cele premysliet, kym kupim nejaky disk…

    Ja som asi tak pred 1-2rokmi kupil 3.5″ ext disk 250GB a je to strasne malo, chcem teda kupit novy…

    #128336
    marek
    Účastník (Participant)

    ja som dost experimentoval a zazil som vela externych diskov, som trosku narocnejsi uzivatel napr na hluk diskov a … no velakrat som sa oklamal

    ale v zasade jedno je jasne, najkvalitnejsie vyhotovenie ma jednoznacne Lacie, ale je to pomerne draha znacka
    Western digital je dost lacny, ale myslim ze robia celkom fajn produkty, da sa vybrat z podla potreby a pouzitia
    jedine co som si u nich neni isty, je zivotnost diskov, uz len kvoli tomu ze robia plastove tela a zvacsa bez ventilatora

    lacie robi hlavne u drachsich diskov kovove tela pripadne + ventilator

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 41 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.