13″ MacBook PRO

Domov Diskusné Fóra Ostatné 13″ MacBook PRO

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 26 )
  • Autor
    Príspevky
  • #62951
    macblogger
    Účastník (Participant)

    http://www.apple.com/mac/

    Rozhodne velmi dobry krok pocas financnej krizy. Co poviete ??

    #162223
    Frankie
    Moderátor

    Co s tym ma financna kriza? :)

    #162227
    karci
    Účastník (Participant)

    co si chcel tym prispevkom povedat?

    #162228
    macblogger
    Účastník (Participant)

    Ludia si mozu dovolit “pro” – top model za cenu len o 199 dolarov vyssiu ako je obycajny MacBook.

    Kazda firma ma v case krizy nizsi obrat (okrem MHD) – a straty by pokryli macbooky ,s nalepkou pro ,aby sa Steve skor uzdravil :D
    Apple chce ostat stale v “hre” – presne ako pred krizou.
    A ked pride amik do obchodu a ma si vybrat medzi “stupidnym zakladnym nudnym” macbookom – ktory ma kazdy ,alebo si kupi TOP – model ,s ktorym bude o triedu vyssie – ktory bol donedavna o 699 dolarov drahsi.

    karci: chcel som vediet vase nazory na 13 macbook pro

    #162229
    Frankie
    Moderátor

    hmm “ktory bol donedavna o 699 dolarov drahsi” – to si odkial nabral?

    13 palcovy MacBook Pro je (skoro +firewire, citacka sd kariet) to iste ako 13 palcovy MacBook Unibody…

    #162230
    macblogger
    Účastník (Participant)

    mam namysli kategoriu PRO – kde vstal vstupny mac 1699.
    teraz je to 1199.
    No a co ze je to skoro to iste ,je to PRO

    #162231
    Frankie
    Moderátor

    Aha… to mas pravdu. Ale myslim si, ze presunutim MacBooku unibody si Apple robi priestor pre novy MacBook (s dotykovym displejom?)

    #162240
    renad
    Účastník (Participant)

    Delenie na PRO alebo NEPRO pre mňa nikdy nemalo zmysel – a podľa mňa je to iba hra slov.

    Uvediem príklad:
    Pred 19 mesiacmi som sa rozhodoval či MB alebo MB pro. Kúpil som MB nie preto, že je lacnejší, ale preto, že:
    – ho nosím každý deň – išlo o váhu
    – nepoužívam jeho displej ani klávesnicu – teda som vyberal najmenší – išlo o veľkosť
    – bral som 2.2 GHz – chcel som čo najrýchlejší

    A to je všetko – každý má iné nároky.

    A je mi srdečne jedno či je PRO, LOW, HIGH, Cool, … bla bla bla
    Teraz vrátili Macbooku Firewire – a už dostal nálepku “PRO” – veď je to smiešne …

    #162241
    translator
    Účastník (Participant)

    Dúfam, že môj príspevok nebude “veľmi” offtopic ale musím povedať, že sa veľmi obávam toho uzatvárania case macov(podobné “ťahy” – pokusy už v histórií Apple Jobs mal predtým než ho prvý krát vyhodili). Oficiálne sa hovorí o lepších batériách a pod. – predstavte si ale, že chcete urobiť upgrade RAM alebo disku . . .
    (nie je ťažké si predstaviť, že výrobca umiestni na “správne” miesto sticker, ktorý sa pri odstránení zadného krytu pretrhne a tým budete bez záruky). Apple týmto môže vnútiť zákazníkom svoje konfigurácie za viacej peňazí. Dúfam, že sa mýlim ale ako sledujem vývoj a Jobsa . . . . som skeptický.

    #162244
    Rass
    Zablokovaný

    macbloger: nezmysel
    Je to presne len hra slov.. nazov keby sa 17 palcovy volal po novom zase power book tak by bol o to sitnejsi…
    mozno to ma zmysel pre pozerov ktory ta mmuia zdôraznit to PRO. Tie 3 pismena ti video rychlesie nezrenderuju…

    Renad ma pravdu… tym padom je moj biely macbook tiez pro lebo ma firewire… nemam sice citacku ale to si kupim za 15€ . Ale zato mam rozdele audio in out to znamena ze moj je este viac pro…

    POckaj idem po nozik a vyrijim si do neho tie 3 pismena a budem mat pocit ze je ovela rychlejsi a ze kriza uz pominula…

    Inak este ked to tak beres tak pred takymi 6 rokmi boli tie najlepise noebooky skoro slapsie ako iphone cize by sa mal volat : ULTRA SLIM SPECIAL REALY FAST TOUCH IPHONE POWER PRO 3G ato by bola masina…(rovnaka a ko teraz…)

    Neries to.. je to len nazov..
    Budme radi ze sa to nevola “apple notebook model M33 17C white speial” podobny nazov aky davaju seci ostatny smejdi

    #162252
    Milu8
    Účastník (Participant)

    Konecne apple prestal delit na pro nepro.Ako Rass spomenul aj moj white MB je pro lebo ma fw. :D – Ze to znie blbo.Apple urobil spravnu vec,ved uz aj bezny uzivatel ma take naroky na hardware ako bol
    pro.Niekde sa aj uvadzalo (keynote) ze macbook alu (nie pro) bol najpopularnejsi medzi usermi aj co
    sa tyka predaja.

    dufam ze uz sa nevratia k tomu stupidnemu delenie MB-kov
    Terajsie delenie macov sa mi paci najlepsie

    #162292
    object in the mirror
    Účastník (Participant)

    mbp 13” ma samozrejme aj lepsi displej ako klasicke mb. Je to podla vsetkeho ten isty ako ma mba… Ja som si chcel povodne kupit 13” ale mba je na moj vkus malo vykonny a do toho shitu co je v mb sa neda pozerat tak som si kupil 15” mbp…

    #162341
    Frankie
    Moderátor
    #162354
    lukiboy
    Účastník (Participant)

    Prvé, čo mňa napadlo pri premenovaní na Pro – príde niečo nové a len si upratujú knihy v knižnici. Samozrejme, nejako musia zalepiť oči aj trhu, tj. SD, disp., baterry, firewire… No, ked sa na to pozriem, je to jednoznanče len neskoršie rozhodnutie o zmene produktovej rady, jej smerovaní, zameraní, a otváranie priestoru pre možné novinky, ktoré budú niesť označenie Macbook.

    #162355
    renad
    Účastník (Participant)

    Načo by vyrábali nejaký nový “Macbook”, keď Macbook Pro 13″ je v dnešnej dobe (a pri novom systéme Snow Leopard) tá najnižšia konfigurácia ?
    Niečo nové a pritom výkonovo nižšie ako Macbook Pro 13″ by bol krok späť …

    #162356
    Jod
    Účastník (Participant)

    Lebo 10″ dotykový MacBook ala Netbook ;)
    Šak sa už šušká, že sa vyrábaju 10″ displeje pre apple.

    #162358
    Frankie
    Moderátor

    10″ displeje su pre novy remote control pro :D

    #162359
    renad
    Účastník (Participant)

    … možne teda nejaké hračky … :)

    #162383
    McJobs
    Účastník (Participant)

    A to som chcel pred pár dňami kúpiť MACBOOK 2.0 GHZ … Teraz jednoznačne kupujem MACBOOK PRO 2.26 GHZ … Za menej peňazí dostanem lepší displej, podsvietenú klávesnicu, vyššiu výdrž, slot na SD karty, firewire 800 …

    A s tým upgradom asi takto:

    http://www.youtube.com/watch?v=PNG5VAErhoA&feature=channel

    #162385
    renad
    Účastník (Participant)

    K tomu videu:
    … hold nie každý je šikovný, ale zdá sa, že to zvládne aj ten, čo pri tom vôbec nerozmýšľa … :)

Zobrazuje sa 20 príspevkov - 1 až 20 (z celkového počtu 26 )
  • Musíte byť prihlásený, aby ste mohli odpovedať na túto tému.