Inteligentná domácnosť bude s produktmi Nest po novom ešte chytrejšia

Nest, spoločnosť predávajúca inteligentné termostaty a dymové detektory, oznámila, že spúšťa nový program pre vývojárov pod názvom „Works with Nest“. Ten im umožní integrovať podporu Nest zariadení do svojich produktov. Ohlásená už bola podpora Google, Mercedesu, Jawbone, Whirlpool a ďalších. Tak napríklad termostat sa môže automaticky zapnúť po tom, ako ho fitness náramok upozorní na to, že sa prebúdzate. Spolupráca s Google umožní hlasovými pokynmi nastavovať teplotu termostatu cez mobilnú aplikáciu Google. Inteligentný asistent Google Now zase dokáže upraviť teplotu vtedy, keď zistí, že sa vraciate domov. Možností využitia vzájomnej integrácie týchto inteligentných zariadení je neúrekom, niektoré z nich ilustruje aj nasledujúce video.

Podobné ambície predstavil Apple so svojim HomeKitom na WWDC 2014, avšak Nest patrí od začiatku roka Google.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Navigácia pre motocyklistov od Sygicu je už v Apple CarPlay a Android Auto

V reakcii na silný dopyt zo strany milovníkov dvojkolesových tátošov je špecializovaná navigácia Sygic pre motorky teraz k dispozícii cez Apple CarPlay a Android Auto. Motocyklistom umožňuje sústrediť sa na cestu a zároveň poskytuje všetky dôležité informácie pre lepší zážitok z jazdy a bezpečnosť už aj na dispeji motocyklov.
pokračovanie článku

Apple pripravuje nový Mac s 1,5TB RAM, zrejme sa nedoplatíme

Keď Apple predstavil Mac Pro s čipom M2 Ultra, prakticky tým celý počítač odpísal. S prechodom na vlastnú architektúru čipov došlo totiž k výraznému okliešteniu možností upgradu, vďaka čomu sa z vrcholného desktopu stal prakticky iba glorifikovaný Mac Studio.