iOS hra Monument Valley dostane vlastný film

Filmové adaptácie hier nie sú ničím zvláštnym, no napriek tomu sfilmovanie indie hitu pre iOS prekvapí.

Monument Valley má ako jedna z najkrajších hier pre iPhone a iPad už dnes kultový stav, ktorý sa nedávno len potvrdil s vydaním jeho úspešného pokračovania. Escherovský vizuál asi nadchol aj producentov z Hollywoodu a preto odkúpili práva na jeho sfilmovanie.

Film chce konkrétne natočiť štúdio Paramount a režírovať ho bude Patrick Osborne, držiteľ Oscara za svoj krátky animovaný film Feast. Osborne taktiež v minulosti pracoval aj ako animátor na Disney filmoch Bolt a Wreck-It Ralph.

Paramount plánuje z hry očividne vyťažiť maximum, v prípade úspešného prvého dielu by z nej totiž rado spravilo celú sériu. Aj keď detailov o adaptácii je zatiaľ poskromne, malo by ísť o rodinný animovaný film s prvkami live action, teda pravdepodobne živým hercom v hlavnej úlohe. Do kín by sa mohol dostať najskôr v roku 2020.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.