Tip: Ako na iOS povoliť neobmedzené zoomovanie fotografií

Ak ste sa niekedy snažili priblížiť fotografie na svojom iPhone, možno ste si všimli, že iOS obmedzuje vzdialenosť, na akú môžete zoomovať. Toto obmedzenie sa však dá ľahko obísť pomocou nedávno objaveného bugu v systéme.

Po otvorení ľubovoľného obrázku v aplikácií Fotky stačí zvoliť možnosť Upraviť a obrázok otočiť o 90 stupňov. Táto akcia by mala odstrániť zoomovací limit a umožniť vám tak približovať takpovediac donekonečna. Fotku môžete následne kľudne otočiť naspäť.

ios-9-photo-zooming-bug
Ako bug funguje v praxi. Vľavo je štandardné maximálne priblíženie, vpravo po aplikovaní bugu.

“Funkcia” však funguje len na konkrétnu fotku a aj to len dovtedy, kým neprejdete na inú, alebo neodídete z aplikácie. Ak zoomovanie nebude fungovať na prvýkrát, skúste to znovu. V našom prípade sa bug aktivoval až po opakovanom otočení obrázka. Postup si v praxi môžete pozrieť na videu nžšie. Bug sa týka ako súčasnej verzie iOS 9.3.2, tak aj beta verzie iOS 9.3.3.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.