Tip: Ako na iOS povoliť neobmedzené zoomovanie fotografií

Ak ste sa niekedy snažili priblížiť fotografie na svojom iPhone, možno ste si všimli, že iOS obmedzuje vzdialenosť, na akú môžete zoomovať. Toto obmedzenie sa však dá ľahko obísť pomocou nedávno objaveného bugu v systéme.

Po otvorení ľubovoľného obrázku v aplikácií Fotky stačí zvoliť možnosť Upraviť a obrázok otočiť o 90 stupňov. Táto akcia by mala odstrániť zoomovací limit a umožniť vám tak približovať takpovediac donekonečna. Fotku môžete následne kľudne otočiť naspäť.

ios-9-photo-zooming-bug
Ako bug funguje v praxi. Vľavo je štandardné maximálne priblíženie, vpravo po aplikovaní bugu.

“Funkcia” však funguje len na konkrétnu fotku a aj to len dovtedy, kým neprejdete na inú, alebo neodídete z aplikácie. Ak zoomovanie nebude fungovať na prvýkrát, skúste to znovu. V našom prípade sa bug aktivoval až po opakovanom otočení obrázka. Postup si v praxi môžete pozrieť na videu nžšie. Bug sa týka ako súčasnej verzie iOS 9.3.2, tak aj beta verzie iOS 9.3.3.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.