Nové príslušenstvo pre iPad: Lightning to USB-C kábel a USB 3 Camera Adapter

Spolu s 9,7″ iPadom Pro Apple predstavil aj nové príslušenstvo. Okrem nových farieb Smart Coverov a menšej klávesnice Smart Keyboard si odteraz môžete k iPadu Pro zakúpiť aj dvojicu adaptérov.

Lightning to USB-C kábel umožní pripojiť iOS zariadenia aj k USB-C portu (napríklad na 12“ MacBooku). Majiteľov 12,9” iPadu Pro však viac poteší správa, že si tablet môžu nabiť rýchlejšie pomocou 29W USB-C sieťového adaptéra, ktorý sa predáva s MacBookom, no kúpiť sa dá aj samostatne za 49 dolárov.

lightning-usbc-power-adapter

Zrýchlené nabíjanie je však bohužiaľ obmedzené len na väčší iPad Pro, 9,7″ verzia ho zatiaľ nepodporuje. Kábel stojí 25 dolárov (1 m varianta) a 35 dolárov (2 m varianta).

Lightning to USB 3 Camera Adapter podľa názvu síce naznačuje na pripájanie fotoaparátov, no pomocou tohto adaptéru si k iPadu Pro budete môcť pripojiť aj ostatné USB periférne zariadenia. Adaptér podporuje externé USB huby, čítačky kariet, audio/MIDI interface na pripojenie mikrofónu a hudobného nástroja, či dokonca Ethernetový adaptér na pripojenie do siete.

lightning-usb3-card-reader

Adaptér podporuje USB 3 rýchlosti až do výšky 600 MB/s, no rovnako ako v prípade Lightning kábla len u väčšej 12,9“ verzie iPadu Pro. 9,7” iPad Pro podporuje iba USB 2.0 prenosy. Adaptér bude stáť 39 dolárov.

Apple ponúka aj Lightning to SD Card Camera Reader, ktorý taktiež podporuje USB 3 prenosy 12,9″ iPadu Pro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Apple Intelligence
pokračovanie článku

Apple pripravuje generačný skok v označení svojho softvéru

Apple v minulosti využíval rímsku číslicu "X" nielen na oslavu jubilejnej iterácie svojho produktu, ale zároveň takáto verzia priniesla zásadné zmeny. Stačí si spomenúť nielen na iPhone X, ale aj na Mac OS X alebo profesionálny softvér Final Cut Pro X a Logic Pro X. S blížiacim sa 20. výročím iPhonu sa spoločnosť chystá na ďalšiu zásadnú zmenu v označovaní svojich produktov.
pokračovanie článku

iPhone 17 Air bude najtenší mobil od Apple, obdrží externú batériu

Zdá sa, že štvrtý variant iPhonu je prekliaty. Dve generácie mini modelov mali len nízku popularitu, a za nimi nasledujúce modely Plus mali údajne ešte nižšiu popularitu. Firma tak po troch generáciách plánuje vyradiť z portfólia aj tieto a na miesto "štvorky" nastúpi iPhone 17 Air.
pokračovanie článku

Apple vyvíja novú verziu Xcode s Claude AI

Apple v súčasnosti robí všetko preto, aby dobehol zvyšok technologického segmentu v oblasti umelej inteligencie. Keďže sa však firma nemôže spoliehať na terajšiu podobu Siri a Apple Intelligence, musí spolupracovať s inými firmami.