Nové príslušenstvo pre iPad: Lightning to USB-C kábel a USB 3 Camera Adapter

ipad prolightning accessories 800x400 - Nové príslušenstvo pre iPad: Lightning to USB-C kábel a USB 3 Camera Adapter

Spolu s 9,7″ iPadom Pro Apple predstavil aj nové príslušenstvo. Okrem nových farieb Smart Coverov a menšej klávesnice Smart Keyboard si odteraz môžete k iPadu Pro zakúpiť aj dvojicu adaptérov.

Lightning to USB-C kábel umožní pripojiť iOS zariadenia aj k USB-C portu (napríklad na 12“ MacBooku). Majiteľov 12,9” iPadu Pro však viac poteší správa, že si tablet môžu nabiť rýchlejšie pomocou 29W USB-C sieťového adaptéra, ktorý sa predáva s MacBookom, no kúpiť sa dá aj samostatne za 49 dolárov.

lightning usbc power adapter 600x300 - Nové príslušenstvo pre iPad: Lightning to USB-C kábel a USB 3 Camera Adapter

Zrýchlené nabíjanie je však bohužiaľ obmedzené len na väčší iPad Pro, 9,7″ verzia ho zatiaľ nepodporuje. Kábel stojí 25 dolárov (1 m varianta) a 35 dolárov (2 m varianta).

Lightning to USB 3 Camera Adapter podľa názvu síce naznačuje na pripájanie fotoaparátov, no pomocou tohto adaptéru si k iPadu Pro budete môcť pripojiť aj ostatné USB periférne zariadenia. Adaptér podporuje externé USB huby, čítačky kariet, audio/MIDI interface na pripojenie mikrofónu a hudobného nástroja, či dokonca Ethernetový adaptér na pripojenie do siete.

lightning usb3 card reader 600x300 - Nové príslušenstvo pre iPad: Lightning to USB-C kábel a USB 3 Camera Adapter

Adaptér podporuje USB 3 rýchlosti až do výšky 600 MB/s, no rovnako ako v prípade Lightning kábla len u väčšej 12,9“ verzie iPadu Pro. 9,7” iPad Pro podporuje iba USB 2.0 prenosy. Adaptér bude stáť 39 dolárov.

Apple ponúka aj Lightning to SD Card Camera Reader, ktorý taktiež podporuje USB 3 prenosy 12,9″ iPadu Pro.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
MacBook Air 2020
pokračovanie článku

Apple predstavil nový MacBook Air a Mac mini

Apple dnes okrem nového iPadu Pro predstavil aj nový MacBook Air a mierne aktualizoval Mac mini. Keby sme to mali zhrnúť, majitelia nového modelu sa môžu tešiť na dvakrát viac výkonu, dostupného úložiska a novú klávesnicu Magic Keyboard, známu zo 16" MacBooku Pro.