Luna Display podporuje Mac-to-Mac aj cez Ethernet a Thunderbolt

Doplnok od Astropadu, ktorý dokáže z iPadu alebo Macu urobiť sekundárny displej dostal novú funkciu. Poteší aj majiteľov starších Macov.

Vylepšená alternatíva

Luna Display sa podobá Sidecar apke, ktorá je súčasťou macOS a slúži na zrkadlenie obrazovky z iPadu. Na rozdiel od natívnej Apple aplikácie, však dokáže produkt Astropadu spojiť aj dva Macy. Až do súčasnej aktualizácie ponúkal Luna Display Mac-to-Mac spojenie iba v bezdrôtovom režime. Najnovšie je to však možné aj pomocou Ethernet alebo Thunderbolt káblu.

Sidecar pre spojenie iPadu a Macu

Nové možnosti pripojenia Luna Display

Update s označením 4.5 pridáva možnosť prepojiť zariadenia týmto spôsobom a zlepšiť tak kvalitu prenosu. Ideálne riešenie najmä pre používateľov so slabším WiFi pripojením alebo pre tých, ktorí jednoducho preferujú spojenie pomocou káblu.

Aktualizácia okrem tejto najzásadnejšej novinky prináša aj ďalšie zmeny ako pridanie indikátoru nabitia pre sekundárne zariadenie, vylepšenia klávesnice pre sekundárny Mac, či zlepšenú podporu pre Retinu na Macoch s čipom M1. V prípade iPadu bola vyladená kompatibilita s iPadom Air z minulého roku.

Aj pre staršie Macy

Vývojári riešenia považujú režim Mac-to-Mac za ideálnu náhradu za Target Display Mode, čo je funkcia, ktorú Apple ponúkal pre staršie iMacy. V praxi umožňoval tento mód pripojenie iMacu k ďalšiemu Macu na spôsob displeja.

Luna Display tak umožňuje iMac používať práve ako externý displej pre iný Apple počítač. Samozrejme, funkcionalita pracuje pri akejkoľvek inej kombinácii dvoch Macov. Prepojiť tak môžete dva MacBooky, Mac mini a MacBook a podobne.

Luna Display je dostupný pre Mac za 99,99$, na výber je verzia pre USB-C alebo Mini DisplayPort.

zdroj: Astropad

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

V roku 2024 vytvorilo 77 herných spoločností na Slovensku 83 hier

Slovenský herný priemysel pokračoval aj v roku 2024 v konsolidácií a miernom poklese. V minulom roku dosiahli spoločnosti tvoriace digitálne hry na našom území spoločne obrat 67,85 miliónov EUR. Momentálne na Slovensku pôsobí 77 herných spoločností, ktoré zamestnávajú 982 profesionálov, čo je o 35 menej oproti roku 2023.
pokračovanie článku

Blender je vo vývoji pre iPad Pro

Populárny modelársky nástroj Blender po rokoch konečne mieri na iPad Pro. Vyzerá to teda, že tablet od Apple bude konečne vhodnou voľbou pre 3D grafikov, ktorí sa nechcú obmedzovať iba na počítač.