Na internet unikli prvé informácie o dizajne iPhone 17 Pro

Posledné roky mohli navodiť dojem, že dizajn mobilných telefónov dosiahol svoje maximum. Prakticky až na drobné zmeny je iPhone 16 Pro len ďalšou iteráciou päť rokov starého vizuálu, ktorý zažil premiéru pri iPhone 11.

Kovový rám, kombinácia matného a lesklého skla a tri objektívy vo formácii, ktorá je dnes pre iPhone rovnako ikonická ako bol kedysi Home Button.

V roku 2025 však môžeme očakávať drastický redesign. Podľa správy portálu The Information máme na zadnej strane iPhone 17 Pro očakávať kombináciu hliníku a skla. Pritom vrchná strana, kde sa nachádza trojica fotoaparátov, bude hliníková s ešte väčším foto-ostrovčekom, než aký poznáme od iPhonu 13 Pro. Spodná zadná polovica má byť sklenená kvôli podpore bezdrôtového nabíjania prostredníctvom MagSafe alebo Qi 2 štandardov.

Redaktor tiež tvrdí, že fotografický ostrovček nebude mať tvar zaobleného štvorca, ale obdĺžnika. Došlo by tak k ďalšej zmene dizajnu fotoaparátov od iPhonu XS, i keď treba dodať, že Apple vystúpil z komfortnej zóny už v prípade základnej verzie iPhonu 16. Modely s prívlastkom „Pro“ sa však žiadneho drastického redizajnu nedočkali od počiatku svojej existencie.

Správa je obzvlášť zaujímavá aj z dôvodu, že Apple by mohol po rokoch zjednotiť materiály, z ktorých sú tvorené jeho bežné a Pro telefóny. Spočiatku totiž prémiové kusy mali rám z nehrdzavejúcej ocele, ktorú Apple využíval naposledy pri iPhone 4 a iPhone 4S. Až v prípade iPhonu 15 Pro došlo k nahradeniu tohto ťažkého kovu titanom, ktorý je prémiovejší, ešte odolnejší a zároveň oveľa ľahší. Zároveň je však drahší. Hliník bol naopak prítomný už na tele prvého iPhonu a vrátil sa s iPhonom 5. Ten tiež kombinoval zadnú stranu zo skla a kovu.

Za zmienku tiež stojí, že Apple chce vyradiť fyzickú SIM kartu vo viacerých krajinách sveta. Odkedy firma uviedla na trh iPhone 14, telefón je v USA dostupný výhradne vo verzii bez fyzickej SIM karty, užívatelia tak môžu používať jedine eSIM. Tie sú podľa Applu bezpečnejšie, najmä keďže pri strate alebo krádeži je karta neustále aktívna a telefón je lokalizovateľný. Okrem toho eSIM karta uľahčuje pridávanie viacerých programov, čo ocenia napríklad ľudia, ktorí často cestujú medzi rôznymi krajinami.

Keďže eSIM podporuje čoraz viac operátorov v Európe aj na Slovensku, je možné, že budeme patriť medzi takéto krajiny. Na Slovensku totiž eSIM podporujú najväčší operátori – Orange Slovensko, O2 a Slovak Telekom.

Zdroj: The Information

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

WhatsApp ukončí podporu starších iPhonov

Iba krátko po tom, ako Apple začal informovať majiteľov starších zariadení, že ukončí podporu zálohovania na iCloud, prichádza ďalšia rana aj od prevádzkovateľa populárnej služby WhatsApp.