Hackathon FACTS GAME JAM pozýva vývojárov, umelcov a novinárov, aby preskúmali prepojenia interaktívnych médií a žurnalistiky

Goetheho inštitút Slovensko ohlasuje iniciatívu FACTS GAME JAM, výnimočné podujatie spájajúce umenie, žurnalistiku a najnovšie digitálne technológie. Game jam, naplánovaný na 5. – 7. apríla 2024 v Bratislave a prístupný aj online, pozýva herných vývojárov, novinárov, umelcov a rôzne organizácie, aby prostredníctvom interaktívnych herných zážitkov preskúmali vplyv nových technológií na žurnalistiku a rozprávanie príbehov.

Účastníci sa zamerajú na to, ako hry, umelá inteligencia, VR a ďalšie technológie menia podobu produkcie, distribúcie a prezentácie informácií v digitálnom veku. Toto podujatie nie je len o tvorbe hier, ale aj o inovácii rozprávania príbehov, pochopení spoločenských výziev a skúmaní nuáns faktov verzus dezinformácií v žurnalistike. Vítaná je interaktívna tvorba zameraná na umelecké hry, indie hry, VR/AR žurnalistiku, hravé aplikácie, automatizované správy a ďalšie prínosné témy a interaktívne riešenia.

Víťazi hackathonu získajú finančné prostriedky vo výške 1500 EUR na ďalší vývoj svojho projektu, profesionálny mentoring a možnosť predstaviť svoj prototyp na medzinárodnom festivale hier a hravých médií A MAZE. / Berlin 2024.

FACTS GAME JAM je súčasťou “PERSPECTIVES“, celoeurópskeho novinárskeho projektu a novej značky pre multiperspektívnu a konštruktívnu žurnalistiku. Táto iniciatíva spája mladých nezávislých novinárov v celej Európe a podporuje nezávislú žurnalistiku prostredníctvom umenia a digitálnych hier. FACTS GAME JAM je spoločnou iniciatívou Goetheho inštitútu Slovensko, Festivalu hier a hravých médií A MAZE. a Slovenskej asociácie herných vývojárov.

Výzva na účasť je otvorená do 16. februára 2024:
https://forms.gle/vd1pu7Rq4SReBktp9

Podrobné informácie:
https://www.goethe.de/resources/files/pdf316/facts-game-jam-open-call-v1.pdf

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.