Apple Intelligence nebude dostupná v EÚ kvôli novým reguláciám

Tak sa zdá, že technologicky orientované regulácie EÚ majú ďalšiu obeť – Apple Intelligence.

Pred pár týždňami sme v súvislosti s WWDC 2024 a predstavením systému iOS 18 informovali o novej platforme Apple Intelligence. O umelej inteligencii, ktorá je úzko prepojená so všetkým vo vašich zariadeniach, vďaka ktorej nepôjde len o ďalší GPT model, ale o systém, ktorý dokáže pracovať s vašimi dátami. Teda, ak nie ste obyvateľom EÚ.

Apple totiž oznámil, že kvôli novému balíku regulácií, označovanom ako DMA, teda Zákone o digitálnych obchodoch, nebude Apple Intelligence dostupná v EÚ pri vydaní systému iOS 18, macOS Sequioa a ďalších. Spoločnosť si totiž nie je istá, či spôsob, akým je nová platforma nadizajnovaná, nie je v rozpore s miestnymi zákonmi.

“Kvôli neistotám v oblasti regulácií zo Zákona o digitálnom obchode, neveríme, že dokážeme tento rok priniesť našim užívateľom z EÚ tieto tri nové funkcie – iPhone Mirroring, vylepšenia v SharePlay zdieľaní obrazu a Apple Intelligence,” prehlásil Apple pre Financial Times. Je tak možné, že trojica noviniek, alebo aspoň časť z nich, nebude dostupná v EÚ skôr ako v roku 2025.

Apple pritom ešte čaká pojednávanie s Európskou komisiou, keďže tá si nie je istá, či spoločnosť dodržiava nové pravidlá hry. EÚ má pritom v zuboch napríklad poplatok Core Technology Fee, ktorý spoločnosť zaviedla v reakcii na nutnosť otvoriť iPhone ostatným obchodom a možnosti sťahovania funkčných aplikácií z internetu.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
Phil Schiller
pokračovanie článku

Phil Schiller nastupuje do dozornej rady OpenAI

Apple a OpenAI už skôr oznámili, že spoločnosti si nebudú navzájom nič platiť za to, že iOS 18 a macOS Sequioa ponúknu čiastočnú integráciu ChatGPT do svojho inteligenčného rozhrania. No zadarmo to predsa len nebude.