Projekt Digitálny žiak pomôže deťom naplno rozvínúť svoj potenciál – aj vďaka produktom Apple

Projekt je určený pre vybraných žiakov základných, stredných a stredných odborných škôl a ponúka zaujímavý bonus pri nákupe zariadení na štúdium v digitálnej dobe. Ako ho získať a kto má naň nárok?

Príspevok, s ktorým je Apple dostupnejší

Žiaci majú vďaka nemu možnosť študovať digitálne, môžu naplno rozvíjať svoj potenciál a zdokonaľovať svoje digitálne zručnosti. Projekt im teda dáva dobrú šancu uspieť v digitálnej dobe. Štát pripravil pre žiakov príspevok v hodnote 350 €, ktorý slúži na nákup tabletu alebo počítača. Cieľové skupiny projektu sú:

  • žiaci, ktorí sú členmi domácnosti v hmotnej núdzi (príjem členov domácnosti nedosahuje sumy životného minima)
  • žiaci, ktorí majú vyjadrenie zariadenia poradenstva a prevencie o tom, že ich špeciálne výchovno-vzdelávacie potreby vyplývajú výlučne z ich vývinu v sociálne znevýhodnenom prostredí
  • žiaci, ktorí sú členmi domácností, ktoré neprekračujú 60% medián príjmu (na základe potvrdenia o výške príjmu, resp. doklad o nevykonávaní zárobkovej činnosti (napr. potvrdenie o nezamestnanej osobe)
  • žiaci prvého ročníka stredných škôl (pre rok 2022/2023) vrátane žiakov piateho ročníka 8-ročných študijných odborov stredných škôl

MacBook alebo iPad?

A ktoré modely sú v rámci projektu dostupné? Ide o MacBooky a iMacy a zároveň skoro všetky iPady s Cellularom (okrem iPadu mini). Pre využitie príspevku je potrebné k iPadu dokúpiť aj slovenskú klávesnicu.

Z ponuky iStores, ktorý je zmluvným predajcom v rámci programu, si žiaci môžu vybrať napríklad MacBook Air s čipom M1 už od 649 € alebo 20 €/mes. na 36 mesiacov, či iPad (9. generácie) od 99 € a klávesnicou Logitech za 88 € spolu už od 187 € alebo od 6 €/mes. na 36 mesiacov po odpočítaní digitálneho príspevku. Viac info a ceny ostatných zariadení z našej ponuky po odpočítaní 350 € digitálneho príspevku nájdete na webe.

Ako získať príspevok a nakúpiť výhodne

Na získanie príspevku je potrebné zaregistrovať svojho žiaka na stránke: www.digitalnyziak.sk. Urobiť tak môžete do 30. júna 2023. V súčasnosti je zaregistrovaných viac ako 60 tisíc žiakov z celkovej možnej kapacity približne 152 tisíc.

Nákup s príspevkom je možné uskutočniť len osobne v predajniach iStores. Špeciálne ceny platia iba v predajniach na nákup s digitálnym poukazom. Postup nákupu nájdete takisto na webe. Klávesnice k iPadu je možné vybrať z celej ponuky, podmienkou však je, že budú disponovať slovenskou lokalizáciou. Nákup je možný aj formou splátok.

zdroj: iStores

komentár
  1. Kamarátova známa je učiteľka, o akcii Digitálny žiak povedala že je zamerana na 90% pre deti džades džamoris, ktorí nemajú ani základné hygienické návyky ale potrebujú iPad…Budú s tým kšeftovať..

    1
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.