Nový MacBook Air 15″ si už môžete vyskúšať v iStores

Okrem čerstvého prírastku medzi laptopmi Apple je v ponuke najväčšieho slovenského Apple Premium Resellera aj nový Mac Studio.

Výkon Apple Silicon vo veľkom

Celkom nový variant supervýkonného notebooku v tenkom tele prichádza vybavený čipom M2, ktorý ponúkne 8-jadrové CPU a 10-jadrové GPU. Neural Engine disponujúci 16 jadrami si poradí s komplexnými úlohami a strojovým učením. Nový Air ponúka až 24 GB RAM, ktoré budú zárukou plynulého a rýchleho chodu.

V praxi sa tak môžete tešiť na o 20% rýchlejšiu aplikáciu filtrov a efektov pri úprave fotografií. Ak sa venujete tvorbe videí, aj tu vás nový MacBook Air poteší o 40% vyššou rýchlosťou strihu aj pri komplexných časových osiach. Pri práci nemusíte sledovať stav batérie – novinka prichádza s výdržou až 18 hodín.

Podobne ako predchádzajúca generácia MacBooku Air, aj najnovší model nie je vybavený vetrákmi, vďaka čomu zaručuje dokonale tichý chod. Displej Liquid Retina má uhlopriečku 15,3 palca s jasom 500 nitov, farebným spektrom P3, živými farbami a neuveriteľnými detailmi.

Z pohľadu konektivity disponuje MacBook Air napájaním MagSafe 3, dvojicou portov Thunderbolt a vstupom pre slúchadlá. Takisto ponúka rýchle Wi-Fi 6 a pre dáta ultra rýchle SSD.

Novinka je k dispozícii v niekoľkých farebných prevedeniach – tmavo atramentovej, hviezdne bielej, vesmírne šedej a striebornej. Kompletnú ponuku nájdete na webe iStores.

Ako sme spomínali už v úvode, novinku si môžete prísť vyskúšať aj priamo do predajní iStores. Nový MacBook Air získate od 1599 € alebo na splátky len 36 x 48 € mesačne.

Mac Studio – M2 Max v kompaktnom desktope

MacBook Air s 15-palcovou uhlopriečkou však nebol jedinou novinkou, ktorú Apple na WWDC odhalil. V segmente desktopov pribudol Mac Studio s čipom M2 Max. Tento procesor disponuje 12-jadrovým CPU s až 1,8-násobne vyšším výkonom než 27-palcový iMac a hravo si poradí s náročnými aplikáciami a procesmi.

16-jadrový Neural Engine zvládne komplexné strojové učenie, až 96 GB RAM bude zase spoľahlivou zárukou plynulej práce aj pri viacerých aplikáciách spustených súčasne. Pre ukladanie dát slúži SSD s kapacitou až do 8TB, z ktorého sa súbory aj aplikácie otvárajú okamžite.

Mac Studio je vybavený šesticou portov Thunderbolt, dvomi USB-A, portmi pre HDMI, 1OGb ethernet a nechýba ani slot na SDXC kartu či vstup pre slúchadlá. K desktopu si môžete pripojiť až päť externých displejov. To všetko v kompaktnom prevedení na štvorcovom pôdoryse s hranou necelých 20 centimetrov a výškou 9,5 centimetra.

Nové Mac Studio s M2 Max a M2 Ultra kúpite v iStores od 2399 € ale na splátky len 36 x 72 € mesačne. Ponuku nájdete na webe iStores.

Mac Pro s M2 Ultra si môžete predobjednať už teraz!

Fenomenálnný výkon čipu s 24-jadrovým CPU a 76-jadrovým GPU, podporený 32-jadrovým Neural Enginom pre strojové učenie a 192 GB RAM. To sú hlavné parametre ďalšej horúcej novinky od Apple. Okrem spomínaného výkonu ponúkne Mac Pro aj 8TB SSD, osem vstupov Thunderbolt, dva porty USB-A, dva vstupy pre HDMI, dva pre 10Gb ethernet či konektor pre slúchadlá. Počítač disponuje sedmičkou slotov PCI Express (šesť s podporou Gen 4) a pripojiť k nemu môžete až 8 externých displejov.

Zariadenie je dostupné v prevedení tower alebo rack. Viac info nájdete tu.

zdroj: iStores

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.