iPhone v pôvodnom balení za 63 tisíc? Vitajte na aukcii

Model prvej generácie sa v dražbe ponúkal za rekordnú sumu a ukrýval aj zaujímavý príbeh.

Smartfón, ktorý bol predstavený v roku 2007, v nepoškodenom balení bol v aukcii uvedený začiatkom februára. Predaný bol po zhruba dvoch týždňoch za 63 356,40 dolárov. Ide o sumu, ktorá viac ako 105-násobne prevyšuje pôvodnú hodnotu zariadenia. Prvý iPhone sa predával za 599 dolárov.

A aký je príbeh za týmto zberateľským kúskom? Pôvodná majiteľka ho dostala ako darček. Nikdy ho však neotvorila, keďže smartfón bolo v tom čase možné použiť iba v rámci siete AT&T. iPhone tak ostal nedotknutý v pôvodnom balení po dobu pätnástich rokov.

Smartfón od Apple uviedol ešte Steve Jobs 9. januára 2007 na evente MacWorld v San Franciscu. Zariadenie ponúkalo 4 alebo 8GB úložiska, dotykový displej či 2MP kameru. Z novinky sa rýchlo stal najúspešnejší produkt značky, ktorý navyše navždy zmenil podobu trhu s mobilnými telefónmi. Magazín Time ho vtedy dokonca označil za vynález roku.

Minulý rok sa podobne “archívne” iPhony predali za 35 000 a 39 000 dolárov. Model, ktorý sa vydražil tento február, tak opäť výrazne posunul rekordnú hranicu vyššie.

zdroj: LCG Auction

komentáre
   1. Odblokovat by sa mal dat, ja mam ten predavany v USA len pre AT&T. A vtedy v roku 2007 som ho bez problemov odblokoval a funguje tu na Slovensku bez problemov doteraz. Baterka je povodna, uplne v pohode. Na displayi su sice zlte skrvny a ma male vypadky pixelov okolo okrajov displaya, ale funguje ok.

    2
    1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.