iPhone v pôvodnom balení za 63 tisíc? Vitajte na aukcii

Model prvej generácie sa v dražbe ponúkal za rekordnú sumu a ukrýval aj zaujímavý príbeh.

Smartfón, ktorý bol predstavený v roku 2007, v nepoškodenom balení bol v aukcii uvedený začiatkom februára. Predaný bol po zhruba dvoch týždňoch za 63 356,40 dolárov. Ide o sumu, ktorá viac ako 105-násobne prevyšuje pôvodnú hodnotu zariadenia. Prvý iPhone sa predával za 599 dolárov.

A aký je príbeh za týmto zberateľským kúskom? Pôvodná majiteľka ho dostala ako darček. Nikdy ho však neotvorila, keďže smartfón bolo v tom čase možné použiť iba v rámci siete AT&T. iPhone tak ostal nedotknutý v pôvodnom balení po dobu pätnástich rokov.

Smartfón od Apple uviedol ešte Steve Jobs 9. januára 2007 na evente MacWorld v San Franciscu. Zariadenie ponúkalo 4 alebo 8GB úložiska, dotykový displej či 2MP kameru. Z novinky sa rýchlo stal najúspešnejší produkt značky, ktorý navyše navždy zmenil podobu trhu s mobilnými telefónmi. Magazín Time ho vtedy dokonca označil za vynález roku.

Minulý rok sa podobne “archívne” iPhony predali za 35 000 a 39 000 dolárov. Model, ktorý sa vydražil tento február, tak opäť výrazne posunul rekordnú hranicu vyššie.

zdroj: LCG Auction

komentáre
   1. Odblokovat by sa mal dat, ja mam ten predavany v USA len pre AT&T. A vtedy v roku 2007 som ho bez problemov odblokoval a funguje tu na Slovensku bez problemov doteraz. Baterka je povodna, uplne v pohode. Na displayi su sice zlte skrvny a ma male vypadky pixelov okolo okrajov displaya, ale funguje ok.

    2
    1
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 17 má vypočuť priania užívateľov

iOS 17 sa pomaly ale isto blíži, a hoci o novej verzii systému zatiaľ nie je jasné, čo prinesie, špekulácie nám naznačujú, že Apple s novou verziou systému vypočuje priania užívateľov.
pokračovanie článku

Sygic opäť chystá novinky, ktoré posunú navigačný biznis ďalej

Developeri, dizajnéri a marketéri zo Sygicu už po 17. krát vystúpili z kolotoča bežnej operatívy, aby sa pozreli na svoje produkty inak. Aj o tom je agilita, ktorá je kultúre Sygicu vlastná od samého začiatku. Na ďalšom Innovation Day opäť dostala šancu zmena, nový pohľad na cieľ v meniacich sa podmienkach. Novinky z dielne populárnej GPS navigácie prídu na trh ešte v prvom polroku.