iPhone 15 Pro môže ponúknuť až 2TB verziu

Zdá sa vám 1TB v mobile žalostne málo? Potom by vás mohol iPhone 15 Pro naozaj zaujať. Teda ak máme veriť informácii z Ázie.

Užívateľ yeux1122 na kórejskom blogu Naver sa podelil o informáciu, ktorú získal z dodávateľského reťazca. Uvádza, že iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max by mali ponúknuť dvojnásobné kapacity úložiska oproti súčasnej generácii. Súčasne sa objavila informácia, podľa ktorej by mohli nové Pro modely zdražieť o 100 dolárov, a tak by zvýšenie kapacity mohlo byť pre niektorých užívateľov dostatočným „odpustkom“ za tento krok.

Pokiaľ teda máme veriť zverejneným informáciám, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max by mohli byť dostupné v 256GB, 512GB, 1TB a 2TB verziách. Vyššia kapacita dáva zmysel najmä pre užívateľov, ktorí majú záujem aktívne využívať fotoaparát a najmä videokameru v nových iPhonoch. Aj od chystaných modelov sa totiž očakáva zvýšenie kvality. Za zmienku stojí napríklad 48-megapixelový fotoaparát alebo možnosť nahrávania videa v ProRes formáte. Kvôli objemu dát však na základných 128GB modeloch môžete nahrávať ProRes video len v 1080p rozlíšení. Modely s 256GB, 512GB a 1TB kapacitou môžu nahrávať ProRes video v 4K rozlíšení.

Zdvojnásobenie kapacity by tak v prípade iPhonu 15 Pro znamenalo zjednotenie možností nahrávania videa v ProRes formáte. Treba však upozorniť na to, že o možnej 2TB verzii mobilu sa hovorilo aj v prípade iPhonu 14 Pro a nestalo sa tak. Zdá sa pritom, že tieto špekulácie majú zárodok v už existujúcej 2TB verzii iPadu Pro.

Zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.