Testovacia verzia iOS 15.7.1 má problém s Face ID

iOS 15.7.1 Release Candidate, ktorý je obvykle poslednou betou pred vydaním ostrého updatu, mal podľa niektorých používateľov znefunkčniť tvárovú biometriu. O ktoré modely iPhonu šlo?

Problém sa stal známym po tom, čo viacero majiteľov smartfónu od Apple s nainštalovanou verziou softvéru hlásilo na Twitteri či Reddite, že na ich zariadení prestalo fungovať Face ID.

Jednalo sa podľa doterajších informácií o iPhone 12 Pro a iPhone 13 Pro, je však možné, že sa problém týka aj ďalších modelov.

Pri pokuse o reset Face ID sa používateľom zobrazovalo hlásenie o nedostupnosti Face ID. Vo výsledku to znamenalo, že na danom zariadení bola funkcia overovania úplne nefunkčná.

Čo za problémom stojí ani to, či Apple už o danej situácii vie, zatiaľ jasné níe je. Nová verzia iOS by mala doraziť už budúci týždeň. Apple teda pravdepodobne vydá nový Release Candidate s opravou tejto chyby.

zdroj: AppleSWUpdates

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.