Čerstvé iPady aj novú Apple TV 4K už nájdete v ponuke iStores

Apple tento týždeň predstavil dva nové modely, ktoré rozšíria jeho portfólio. Výkonný iPad Pro či nový základný model obľúbeného tabletu si už môžete predobjednať aj u nášho najväčšieho Apple Premium Resellera

Sila M2 aj vylepšenia pre produktivitu

Nový model profesionálneho iPadu prichádza s čipom M2, ktorý disponuje 8-jadrovým CPU a 3-jadrovým GPU. Prináša ešte tak viac výkonu do vašich rúk. Model je vybavený 12MP širokoúhlym a 10MP ultraširokoúhlym zadným fotoaparátom s LiDAR skenerom pre pôsobivé AR, či 12MP ultraširokoúhlou kamerou s centrovaním záberu. iPad podporuje superrýchle pripojenie vďaka štandardu Wi-Fi 6E aj mobilné dáta 5G, či USB-C s podporou pre Thunderbolt / USB 4.

Zariadenie je kompatibilné s Apple Pencil 2. generácie, Magic Keyboard aj novinkou Magic Keyboard Folio. Vďaka novej funkcii hover si vychutnáte presnejšie písanie a skicovanie s vašou Apple ceruzkou. Tablet po novom detekuje stylus už 12 mm nad povrchom displeja.

Novinku s čipom M2 si môžete predobjednať v iStores už teraz od 1049€ alebo aj výhodne na splátky od 27€ mesačne. Oficiálny predaj štartuje 26. októbra.

Desiatka v novom šate

iPad Pro však nebol jediným tabletom, ktorý Apple odhalil. Dočkali sme sa aj nástupcu základného modelu. Ide v poradí už o 10. generáciu cenovo dostupného zariadenia. To sa teraz dočkalo celkom nového dizajnu, ktorý ide po vzore iPadu Air a prináša aj štvoricu výrazných farieb, ktorými môžete vyjadriť svoju osobnosť.

Pod povrchom nového šasi sa ukrýva A14 Bionic, ktorý ponpkne 6-jadrové CPU a 4-jadrové GPU. Vzadu nájdete 12MP širokoúhly objektív a vpredu vám počas videohovor výborne poslúži 12MP ultraširokoúhla kamera, ktorá sa po novom nachádza v strede širšej strany displeja. Vďaka horizontálnej orientácii tak bude centrovanie záberu ešte efektívnejšie.

Model takisto podprouje rýchlu Wi-Fi 6 aj 5G. Na pripojenie príslušenstva či nabíjanie slúži USB-C. Keď už je reč o príslušenstve, môžete sa spoľahnúť na Apple Pencil 1. generácie aj celkom nové Magic Keyboard Folio s väčším trackpadom a ďalšími vylepšeniami.

V prípade oboch noviniek sa môžete tešiť aj na funkcie a vylepšenia nového iPadOS 16, ktoré sa zameriavajú na efektívnejšiu prácu či komunikáciu.

iPad 10. generácie  si môžete predobjednať v iStores už teraz od 579€ alebo aj výhodne na splátky od 15€ mesačne. Oficiálny predaj štartuje 26. októbra.

Obraz a zvuk ako v kine

Nová Apple TV 4K prichádza s 4K Dolby Vision a HDR10+, ktoré sú zárukou fantastického obrazu, rovnako ako Dolby Atmos v prípade priestorového zvuku. K tomu výkon čipu A15 Bionic a Apple TV diaľkové ovládanie s dotykovým clickpadom pre presné ovládanie. Vďaka novej Apple TV si môžete vychutnať najnovšie seriály, filmy ale aj šport a živé prenosy z obľúbených streamov.

Tým však možnosti, ako si užiť veľkú televíziu nekončia – na dosah máte Fotky, App Store či Apple Music. Premietnite si vaše fotky alebo videá, či ďalší obsah z iPhonu, iPadu alebo Macu cez AirPlay. Na súkromné počúvanie vám poslúži funkcia pre spárovanie až dvoch párov AirPods súčasne.

Nová Apple TV však nemusí slúžiť iba na zábavu – môžete ju využiť aj ako domácu centrálu na ovládanie príslušenstva smart domácnosti. V prípade modelu s Wi-Fi a ethernetom si navyše k tomu vychutnáte vysokorýchlostný prenos dát či podporu protokolu Thread, ktorý rozširuje možnosti pripojenia.

Novinku predobjednáte už teraz od 169 € alebo len za 4 € mesačne. Oficiálny predaj začína v novembri.

Viac informácií o jednotlivých novinkách nájdete na webe iStores.

zdroj: iStores

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.