Super presné meranie teploty pre Apple Watch 8?

Apple získal iba pár týždňov pred odhalením novej generácie svojich inteligentných hodiniek patent na novú technológiu.

Patent, ktorý ešte nestihol vychladnúť

Už o pár týždňov nás čaká predstavenie Apple Watch Series 8. Apple zdá sa, nezaháľa ani teraz – aktuálne si zabezpečil ochrannú známku na technológiu merania telesnej teploty. V patente sa síce spomína, že technológia je vhodná pre akékoľvek zariadenie, no v nákresoch jasne vidno práve smart hodinky. Dokumentácia hovorí o vysoko presnom senzore pre meranie absolútnej teploty.  Technológia má v texte názov Temperature gradient sensing.

Nový patent sa viaže k zariadeniu, ktoré je vybavené systémom pre meranie teploty. Ten pozostáva zo senzoru a sondou pre zisťovanie rozdielov v teplote. Sonda má dva konce, teplotný rozdiel sa počíta medzi nimi. Jedna časť systému sa dotýka povrchu, ktorý je monitorovaný a druhá je pripojená k teplotnému senzoru. Rozdiel v napätí na oboch koncoch sondy je následne daný do súvislosti a z toho je odvodená teplota. 

Problematické meranie

Sledovanie telesnej teploty mal podľa renomovaného analytika Ming-Chi Kua Apple v pláne priniesť už minulý rok spolu s Apple Watch Series 7. Technológia však v tom čase nespĺňala požiadavky pred vstupom do testovacej fázy.

Problémom je okrem iného fakt, že hodinky nedokážu merať vnútornú telesnú teplotu hardvérom a musia sa teda spoliehať na algoritmus, ktorý počíta výsledok.  To, či Apple prinesie s novými hodinkami aj meranie teploty, sa už pochopiteľne rozoberá dlhšiu dobu a o tejto funkcii pre Apple Watch Series 8 už hovorilo viacero spoľahlivých zdrojov. Nové hodinky majú dostať minimálne dve nové funkcie zamerané na zdravie. Bude medzi nimi aj meranie teploty?

Nateraz odpoveď s určitosťou nepoznáme. Technológia by však mohla byť užitočná pri vyhodnocovaní vzorcov spánku či plánovaní tehotenstva, ktoré súvisí s telesnou teplotou. Apple sa navyše v posledných rokoch zameriava práve na ženské zdravie a teda by nová technológia zapadla do jeho plánov.

zdroj: MyHealthyApple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.