Samsung chce byť dodávateľom OLED panelov pre budúce iPady aj MacBooky

Juhokórejský gigant má v pláne vybudovať nový závod pre výroby väčiších displejov určených práve pre tablety či laptopy.

Apple plánuje podľa The Elec predstaviť prvé iPady Pro so spomínanou technológiou displeja už o dva roky a práve Samsung má byť dodávateľom. Výrobný závod bude schopný produkovať displeje väčších rozmerov, ktoré budú vhodné aj pre prenosné počítače, čo v praxi znamená, že by sa mali časom dostať aj do MacBookov Pro. Model Apple notebooku by s OLED displejom mal prísť najskôr v roku 2025.

Kalifornská značka prešla pri výrobe iPadov a MacBookov na mini-LED a OLED by mal byť ďalším krokom. Technológia oproti mini-LED nepotrebuj dodatočné podsvietenie, čo vo výsledku prináša lepší kontrast aj dlhšiu výdrž batérie. OLED displeje Apple aktuálne ponúka na iPhonoch či Apple Watch.

zdroj: The Elec

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.