Predaje iPhonu 14 Pro majú podľa analytika zásadný problém

Objem dodávok high-end modelov súčasnej generácie iPhonu je podľa Ming-Chi Kua výrazne nižší, než očakávania trhu. Dôvod treba hľadať v Číne.

Pokles o približne pätinu je podľa analytika spôsobený protestmi kvôli nevyhovujúcim pracovným podmienkam. Tie sa odohrali v hlavnom závode spoločnosti Foxconn v Číne.

Priemerná úroveň výrobných kapacít bola počas minulého mesiaca v tejto továrni na úrovni 20%. V závere roka má stúpnuť iba na 30 či 40%. Časť objednávok už bolo presunutých z Foxconnu na iných dodávateľov. Veľká časť z nich však bude dokončená prinajlepšom v závere mesiaca.

Príjmy z predaja kľúčového produktu, ktorým iPhone pre Apple rozhodne je, teda môžu byť v záverečnom štvrťroku 2022 výrazne nižšie a to až o 30%.

Kuo očakáva, že mnoho ľudí, ktorí majú teraz záujem o iPhone 14 Pro odradia dlhé čakacie lehoty a v úvode roku 2023 sa už k nákupu nevrátia.

V Spojených štátoch sa aktuálne pohybuje doba dodania iPhonu 14 Pro na úrovni štyroch týždňov.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.