Podoba tohtoročného iPhonu je dokončená, produkt vstupuje do skúšobnej výroby

iPhone 14, ktorý má mať premiéru už túto jeseň, má podľa nových informácií finálnu podobu pokiaľ ide o dizajn.

Novinku bude vyrábať FoxconnLuxshare. Prvý menovaný Apple dodávateľ dostane na starosť produkciu modelov vyššej triedy a Luxshare sa postará o zvyšok. Po skúšobnej výrobe budú spoločnosti vyhodnocovať zozbierané dáta a riešiť nedostatky.

iPhone 14 a iPhone 14 Pro majú prísť s výraznou zmenou dizajnu s odkazmi na modely štvrtej a piatej generácie. Telo novinky by malo byť o čosi robustnejšie a v zadnej časti so zapustenými šošovkami fotoaparátu. Bočný panel by mal ponúkať kruhové tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a takisto nová by mala byť aj mriežka reproduktoru.

Možná podoba nového iPhonu podľa leakera Jona Prossera

Zmenou, ktorá bude viditeľná na prvý pohľad, má byť odstránenie zárezu v hornej časti displeja, kde sa aktuálne nachádza Face ID, predná kamera a ďalšie senzory. iPhone 14 by mal nahradiť tento pre niektorých kontroverzný prvok menej nápadným výsekom v tvare kruhu a pilulky.

Tohtoročná ponuka iPhonov by mala so sebou priniesť dva 6,1-palcové a dva 6,7-palcové modely. iPhone mini z lineupu pravdepodobne vypadne.

Novinka má priniesť výrazný upgrade fotoaparátu so 48MP širokým objektívom, záznamom videa v 8K či vylepšenú ultraširokú šošovku. iPhone 14 posunie hranice aj v oblasti RAM, tu sa očakáva rekordných 8GB – v prípade najvyšších modelov. Možnosťou je aj absencia slotu pre SIM kartu či 2TB úložisko.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.