Núdzové volania cez satelit budú pre iPhony dostupné už onedlho

Apple oficiálne potvrdil, že pre nové modely jeho smartfónu sprístupní túto možnosť.

Spojenie aj mimo civilizáciu

SOS volania cez satelit budú k dispozícii v rámci v Spojených štátov a Kanady. Apple zároveň uviedol, že bude investovať 450 miliónov dolárov na vývoj potrebnej infraštruktúry. Väčšina prostriedkov z fondu Advanced Manufacturing poputuje do satelitnej spoločnosti Globalstar, ktorá s Apple na projekte spolupracuje.

Investícia má zabezpečiť rozvoj existujúcej siete satelitov na Aljaške, Havaji, v Nevade, Portoriku či Texase a byť tak zárukou, že sa pomocou iPhonu 14 dovolajú v prípade núdze aj “mimo civilizácie”.

Možnosť pripojiť sa k satelitom Globalstar bude dostupná pre všetky modely nového iPhonu. Používatelia budú môcť posielať správy záchranným zložkám aj mimo dosah operátora či Wi-Fi signálu. Takisto bude možné zdieľať prostredníctvom Find My svoju polohu cez satelit.

Dostupné čoskoro

Odoslanie takejto správy má podľa Apple trvať v ideálnych podmienkach približne 15 sekúnd. V takom prípade je potrebný priamy výhľad na oblohu a horizont. Ak sa bude odosielateľ nachádzať napríklad v lese môže to trvať približne minútu. Vo veľmi neprehľadnom teréne sa však nemusí podari spojenie nadviazať.

V rámci dotácie pre Globalstar sa už podarilo vylepšiť výkon pomocou antén, ktoré boli navrhnuté a vyrobené na mieru pre Apple.

Kalifornská spoločnosť uviedla, že možnosť SOS volaní cez satelit pribudne v rámci updatu iOS 16 ešte tento mesiac. Služba bude prvé dva roky bezplatná a do konca roku 2023 by sa mala rozšíriť aj do ďalších krajín.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.