Nakúpil 300 iPhonov a hneď nato ho olúpili

Prípad, ktorý sa stal kúsok od Apple Store na Piatej Avenue v New Yorku, rozhodne nie je bežný.

Zákazníka, ktorý si v predajni kúpil tri stovky smartfónov v pondelok ráno, prepadli cestou k jeho autu. 27-ročný muž si niesol tri tašky s plné iPhonov 13, keď k nemu pristavilo neznáme auto a z neho vyskočili dvaja muži. Tí požadovali, aby im odovzdal svoj nákup.

Muž sa však bránil a počas roztržky dostal úder päsťou, po ktorom páchatelia utiekli s jednou z tašiek. Tá obsahovala 125 iPhonov v hodnote 95 tisíc dolárov.

Dotyčný zákazník si toto neobvyklé množstvo smartfónov kúpil za účelom opätovného predaja cez svoj obchod. Kuriózny je aj čas tohto nákupu. Ako sme uviedli v úvode, bol pondelok ráno – presnejšie jedna hodina v noci. Podľa polície zatiaľ nie je jasné, či si zlodeji zákazníka vytipovali na základe jeho zvykov.

Predajňa na Piatej Avenue je otvorená nepretržite a v čase incidentu zároveň prebiehala akcia Black Friday, ktorá mohla takisto vzbudiť záujem páchateľov.

zdroj: MacRumors

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.