Ktorý nový Mac nás čaká v marci?

Otázka, ktorá beží hlavou nejednému fanúšikovi Apple, zatiaľ nemá jednoznačnú odpoveď. Poznáme však detaily, ktoré môžu čo-to napovedať.

Tento rok by mal podľa doterajších hypotéz predstaviť Apple celkovo päť nových počítačov. Prírastkami budú dvojica nových MacBookov a dohromady tri desktop Macy:

  • M2 Macbook Air
  • M2 MacBook Pro 13″
  • M1 Pro a M1 Max iMac 27″
  • M1 Pro a M1 Max high-end Mac mini
  • Apple Silicon Mac Pro

Ktorý z nich však bude mať premiéru už o pár týždňov? Podľa Marka GurmanaBloombergu by prvý Apple event tohto roku mohol patriť iMacu či Mac mini. O blížiacom sa termíne predstavenia nových MacBookov toho zatiaľ veľa nenapovedá.

Naopak, najväčšiu šancu na marcovú premiéru má kompaktný desktop. Mac mini bol očakávaný už minulý rok po boku 14 a 16-palcových MacBookov Pro, ktoré značka odhalila v októbri.

iMac Pro v jarnom termíne pôvodne predpovedal Gurman aj analytik Ross Young. Neskôr však Young preformuloval svoju hypotézu a pravdepodobnejší sa mu javí dátum uvedenia do predaja v auguste či septembri.

Ak sa vrátime späť k Mac mini, jeho základný model dostal Apple Silicon čip ešte v novembri 2020. High-end variant však stále disponuje procesorom od Intelu z roku 2018. Novinka má prísť v novom šate. Má ísť o prvý redizajn od roku 2010. Okrem čipov z rodiny Apple Silicon by novinka mala disponovať aj možnosťou RAM až do 64GB či štvoricou Thunderbolt portov.

Mac mini však nemusí byť jediným Macom, ktorý uvidíme na jarnom evente. Podľa DigiTimes je MacBook Pro s M2 čipom prirpavený na predstavenie už v marci. Pravdepodobnosť premiéry zvyšuje aj názor leakera, ktorý správne tipoval dátum predstavenia 14 a 16-palcových MacBookov Pro. Ten takisto verí, že marcové uvedenie nového 13-palcového MacBooku Pro je reálne.

zdroj: MacRumors

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.