iOS dostane vyše tridsať nových emoji

The Unicode Consortium, ktoré priebene schvaľuje nové symboly, aktuálne chystá vydanie Emoji 15. Čo prinesie?

Nový set bude obsahovať nové gestá či zvieratá a farebné varianty už existujúcich prvkov. Pôjde napríklad o srdce v bledomodrej či sivej, losa, somára, drozda či hus alebo medúzu. Z jedla pribudne zázvor a hrášok, kvetiny rozšíri hiacynt. Nové bude gesto tlačiacej ruky. Okrem toho pribudnú aj vejár, hrebeň, hudobné nástroje ako maracas či flauta.

Finálna podoba každého symbolu sa ešte do oficiálneho vydania môže zmeniť, v posledných rokoch však nové symboly prešli bez úprav. Zoznam bude hotový do septembra. Apple po zverejnení nových emoji implementuje symboly do svojich OS – podľa očakávaní začiatkom budúceho roku.

zdroj: Emojipedia

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.