Apple predstavil iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max

Nový “Dynamic Island” výrez, lepšia kamera, Photonic Engine a mnoho ďalšieho. Práve to prináša práve predstavený iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max.

Apple pred chvíľou predstavil nový iPhone 14 ProiPhone 14 Pro Max, ktorý namiesto „notchu“ (výrezu), na ktorý sme sa nejakú dobu snažili zvyknúť prináša novinku pod názvom „Dynamic island“, ktorý spája nový výrez pre kameru v displeji spolu so softvérom pre zobrazovanie upozornení a aktivít na pozadí v okolí tohto výrezu. Super Retina XDR displej je po novom svetlejší a ponúka funkciu always-on displej.

Čo sa týka vnútra, Apple sa pochválil svojím novým A16 Bionic čipom a to nie len ohľadom výkonu ale aj ohľadom faktu, že práve tento čip je prvý, ktorý bol vyrobený použitím 4 nm technológie, pričom obsahuje 16 miliónov tranzistorov.

iPhone 14 Pro a Pro Max ponúkajú nové funkcie ako je napríklad vylepšenú prednú kameru s automatickým zaostrením, detekciu dopravnej nehody a satelitnej prepojiteľnosti. Zadná kamera získava 48 megapixlovú quad-pixel kameru s o 65% väčším senzorom. Okrem iného ponúka aj 2-násobný telephoto zobrazenie. Ultra-široká zadná kamera tiež dostala vylepšenie.

Nový Photonic Engine vylepšuje výkon všetkých kameri pri fotení v podmienkach s nízkym osvetlením. Adaptívny blesk na zadnej strane iPhonu disponuje 9 LEDkami, ktoré 2 až 3 násobne zvyšujú osvetlenie. Novinkou je aj výdrž batérie, ktorá by podľa slov Apple mala vydržať celý deň.

K dispozícií sú aj nové farby iPhonu 14 Pro a Pro Max, vrátane vesmírne čiernej a fialovej. Štandardné farby ako je strieborná a zlatá ostávajú naďalej.

Článok, ktorý sa bude venovať všetkým novinkám týkajúcich sa iPhonu 14 Pro a Pro Max si prečítate onedlho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple vydal iOS 16.0.2

Iba pár dní po vydaní veľkej aktualizácie iOS 16 prichádza prvá menšia aktualizácia, opravujúca chyby aj na najnovších zariadeniach.
pokračovanie článku

Zbohom Pro Max, vitaj iPhone 15 Ultra?

Slovník marketingového tímu Applu sa tento rok rozšíril o nové slovíčko "Ultra". Na začiatku roka spoločnosť odhalila svoj doteraz najvýkonnejší procesor M1 Ultra, a v uplynulých dňoch začala predávať robustné hodinky Apple Watch Ultra. Budúci rok sa k nim pridá zjavne ďalší produkt.