Apple potvrdil, že podpora pre iOS 14 mala byť od začiatku dočasná

Značka pre Ars Technica uviedla, že možnosť oddialiť update na iOS 15 nebude dostupná natrvalo.

Pre iOS 14 v súčasnosti už nevychádzajú bezpečnostné aktualizácie a podpora pre túto verziu systému prakticky skončila. Ide trochu o opak toho, čo Apple s vydaním iOS 15 uvádzal v apke Nastavenia. Tu sa nachádzal text o možnosti vybrať si medzi dvomi verziami softvéru a mať k dispozícii bezpečnostné updaty pre iOS 14, kým nebudú používatelia pripravení aktualizovať na novšiu verziu. Apple v tom čase neuviedol, že malo ísť o dočasnú možnosť.

Posledná aktualizácia, iOS 14.8.1 vyšla ešte v októbri. Pre iPhony, na ktorých je nainštalovaný iOS 14 je aktuálne k dispozícii iba aktualizácia na verziu iOS 15.2.1. Najnovší iOS je aktuálne nainštalovaný na 72 % zariadení, ktoré nie sú staršie ako 4 roky.

zdroj: Ars Technica

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.