Apple má stále problém uspokojiť dopyt po nových MacBookoch Pro

Aj štvrť roka po predstavení modelov so 14 a 16-palcovým displejom sa značka musí potýkať s výpadkami v dodávkach, čo sa prejavuje niekoľkotýždňovými dodacími lehotami pri objednávkach nových zariadení.

Na základnú konfiguráciu 14-palcového MacBooku Pro s čipom M1 Pro sa v USA aktuálne čaká až do jedného mesiaca. Príplatkové varianty či tie s čipom M1 Max majú odhad doručenia predbežne stanovený na začiatok marca. 16-palcový model sa k novému majiteľovi dostane priemerne za päť až šesť týždňov.

Hlavným dôvodom dlhých čakaní je predovšetkým globálny nedostatok čipov, ktorý iba Apple za posledný štvrťrok stál 6 miliárd dolárov. K tomu sa pridávajú obmedzenia súvisiace s pandémiou ale aj vysoký dopyt po redizajnovaných laptopoch.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.