AirPody možno budú ponúkať overenie používateľa

Apple podľa novej patentovej žiadosti testuje možnosti autentifikácie pre svoje bezdrôtové slúchadlá.

V patente s názvom Identifikácia používateľa pomocou slúchadiel sa spomína overovanie nositeľov AirPods pomocou blízkych zariadení, ultrazvukových signálov, hlasového rozpoznávania či dokonca detekovaním konkrétnej chôdze.

Patent sa pokúša riešiť situáciu, či je človek, ktorý má nasadené slúchadlá autorizovaným majiteľom zariadenia, ku ktorému sú slúchadlá pripojené. V prípade, že sa prostredníctvom slúchadiel vysielajú napríklad notifikácie čítané hlasovým asistentom Siri, môže pripojené zariadenie zdieľať osobné informácie nepovolanému človeku.

Overovanie by podľa Apple mohlo fungovať na príncípe ultrazvuku, kotrý by sa prehrával vnútri slúchadiel. Tieto signály by odrážali povrch ucha a generovali obraz, ktorý je jedinečný pre daného používateľa.

zdroj: Patently Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.