Vývojári majú Apple do konca marca vrátiť DTK Mac mini

Značka rozposlala maily developerom, ktorí predtým obdržali Developer Transition Kit – verziu Mac mini s A12Z čipom, ktorá slúžila ako predpríprava na M1 Mac.

Správa od spoločnosti pre vývojárov obsahuje podrobnosti k spôsobu doručenia, so začiatkom zberu DTK jednotiek od 1. marca.

Verzie Developer Transition Kit disponovali 16GB RAM, 512 GB SSD diskom, dvojicou USB-C a USB-A vstupov ako aj HDMI 2.0. Spomínaný čip A12Z sa prvýkrát objavil v iPade Pro z minulého roku. Prvé z DTK Apple rozposlal koncom júna 2020. Programátori ich tak mohli využívať osem mesiacov.

DTK Mac mini stál 500 dolárov, ktoré teraz vývojári môžu dostať späť vo forme kreditu na nákup ľubovoľného Apple produktu. Výška kompenzácie bola pôvodne 200 dolárov, po kritike od developerov však Apple sumu navýšil.

Kredit obdržia vývojári po tom, čo sa DTK vráti Apple. Suma 500 dolárov je pevná pre všetky krajiny, čo podľa informácií od vývojára Stevea Troughtona-Smitha nepokryje plne obstarávacie náklady pre niektorých developerov.

V praxi tak napríklad Steve získa po konverzii krediť 412 €, pričom za DTK pôvodne zaplatil 539 €, čo je nezanedbateľný rozdiel.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.