Update macOS Big Sur rieši problém s bezpečnosťou pri neželanom zázname obrazovky

Chyba v systéme umožňovala tajne nahrávať obrazovku či robiť screenshoty pri používaní aplikácií ako Zoom.

V praxi mohlo dochádzať k obchádzaniu nastavení Súkromia, čo umožnilo plný prístup k disku, nahrávaniu obrazovky a ďalším povoleniam. Všetko bez vedomia používateľa.

Chybu objavila platforma Jamf pri analyzovaní malvéru XCSSET. Spoločnosť, zaoberajúca sa správou mobilných zariadení, zaregistrovala nárast aktivity, ktorý zapríčinil nový variant škodlivého kódu.

Po inštalácii na postihnuté zariadenie, zabezpečoval malvér vytváranie screenshotov plochy. Podľa Jamfu aj oficiálneho stanoviska Apple bol problém vyriešený updatom na macOS Big Sur 11.4. Aktualizáciu z bezpečnostného hľadiska odporúča používateľom čo najskôr.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.